Snažan otpor šampionu: Crna Gora izgubila od Slovenije!

Piše: Vladan 806 pregleda Dodaj komentar

Crna Gora i Slovenija odigrali su u “Morači” treći meč prve runde kvalifikacija za Svjetsko prvenstvo.

Slovenci su došli kao šampioni Evrope, ali bez Dončića, Rendolfa i braće Dragić. U timu je, međutim, sedmorica zlatnih momaka iz Istanbula.

Crna Gora je bila desetkovana, bez kompletne centarske linije (Vučević, Dubljević, Barović, Todorović, Sekulić, Bjelica).

Gosti su večeras odnijeli pobjedu, Slovenija je bila bolja od Crne Gore rezultatom 75:63.

Crna Gora počela je meč sa četiri igrača Budućnosti u sastavu i jednim bivšim, Vladimirom Mihailovićem. Sa obije strane igralo se dosta stegnuto, uz dosta promašaja, ali i grešaka. Na prvi odmor Slovenci odlaze sa tri poena prednosti (13:16) predvođeni sjajnim Prepeličem koji je imao 7 poena.

Naši momci vratili su vođstvo u 13. minutu meča kada je Zoran Popović pogodio za 19:18. U nastavku se igralp koš za košm sve dok Murić trojkom nije odveo Sloveniju na plus dva što je automatski značilo da naš selektor mora reagovati tajm autom. Do kraja prvog poluvremena nije se puno toga promijenilo, a “zmajčeki” su na odmor otišli sa tri poena prednosti (29:32).

Polovinom treće dionice “crveni” poenima Nemanje Radovića stižu do 6 poena prednosti (42:36), ali Slovenci odmah u narednom napadu smanjuju poenima Jake Blažića. Trojkom Rupnika dolaze i do potpunog preokrata u 27. minutu. Pred posljednji čin ušli smo sa minusom od četiri poena – 51:55.

Rebec i Lapornik su dalekometnim trojkama najavili poraz “crvenih” kada su na 5 minuta do kraja odveli svoj tim na plus 12 (54:66). Poenima Radovića, poslije skoro šest minuta, naši momci su postigli prve poene iz igre (57:66). Do kraja su gosti sačuvali prednost i pobijedili sa dvocifrenom razlikom (75:63).

Tri crnogorska košarkaša su bila dvocifrena. Zoran Nikolić je imao 15 poena, Nidam je ubacio 12, dok je Radović postigao 10 poena.

U reprezentaciji Slovenije, Prepelič je bio najefikasniji sa 19 poena, Blažić je postigao 14, dok je Vidmar meč završio sa 13.

Španija je u prvom meču treće runde jedva savladala Bjelorusiju 84:82.

U grupi A, Španija je na prvom mjestu sa tri pobjede, Slovenija druga sa dvije pobjede i porazom. Crna Gora ima skor pobjeda i dva poraza, dok je Bjelorusija na začelju sa tri poraza.

U narednom kolu, Crna Gora u ponedjeljak igra sa Španijom.

U drugi krug kvalifikacija idu tri ekipe iz grupe.