Slovenija bolja od Crne Gore u Podgorici

Piše: Ognjen 750 pregleda Dodaj komentar

Poraz ,,hrabrih sokola“ u prijateljskoj utakmici.

Fudbaleri Crne Gore poraženi su od Slovenije sa 2:0 u posljednjoj prijateljskoj utakmici uoči početka Lige nacija.

U duelu reprezentacija sa velikim brojem izostanaka važnih igrača, bolje su se snašli gosti, koji su bili konkretni, praktično su iskoristili jedine dvije šanse koje su napravili. Na drugoj strani, Crna Gora je imala nekoliko izglednih prilika, pogotovo u drugom dijelu, ali lopta nije završila u mreži protivnika.

Selektor Ljubiša Tumbaković ponovo je dao šansu velikom broju igrača, a debitantski nastup u dresu reprezentacije upisao je štoper Sutjeske Miloš Bakrač.

Utakmica na Gradskom stadionu u Podgorici otvorena je veoma dobrom šansom za Stefana Mugošu. Napadač Crne Gore primio je loptu na petnaestak metara iskosa i odmah šutirao, ali je golman gostiju Vid Belec bio siguran.

Nakon toga ,,sokoli“ su imali nekoliko opasnih napada, ali je Slovenija bila ta koja je došla do gola. U 38. minutu Boris Kopitović oborio je u svom šesnaestercu Tima Matavža, što je sudija Igor Pajač okarakterisao kao prekršaj za jedanaesterac. Siguran egzekutor bio je Roman Bezjak.

U nastavku su ,,sokoli“ stvorili još dvije odlične prilike. Prvo je u 59. minutu izblokiran Fatos Bećiraj nakon prodora Marka Vešovića, dok je u 76. minutu Mugoša pogodio stativu glavom poslije kornera Marka Jankovića. Na odbijenu loptu natrčao je Bećiraj, međutim, njegov šut sa par metara je izblokiran.

Bio je to period ofanzive domaćina, koji je prekinut u 79. minutu munjevitom kontrom koju je uspješno završio Miha Zajc.

Do kraja utakmice nije bilo promjene rezultata.

Crna Gora – Slovenija 0:2

Gradski stadion, Podgorica. Gledalaca: 2.944.

Sudija: Igor Pajač (Hrvatska)

0:1 – Roman Bezjak 39′, 0:2 – Miha Zajc 79′