Slovenci slavili u Podgorici

Piše: Ognjen 768 pregleda Dodaj komentar
Foto - fscg.me

Slovenci su se u većem dijelu meča branili, izabranici Mojaša Radonjića bili bolji sve do posljednjih 20. minuta susreta kada su gosti iskoristili jedanaesterac a zatim i prednost igrača više da dođu do pobjede.

Mlada reprezentacija Crne Gore poražena je u trećem kolu kvalifikacija za U-21 Evropsko prvenstvo od vršnjaka iz Slovenije rezultatom 3:1.

Gosti su do prednosti došli nakon devet minuta igre zahvaljujući kapitenu Kramariću koji je perfektnim udracem sa ivice kaznenog prostora matirao Murića.

Nakon pogotka protivnika izabranici Mojaša Radonjića preuzeli su terensku inicijativu, imali daleko veći posjed lopte i nekoliko pokušaja da dođu do izjednačenja. Napori „mladih sokola“ isplatili su se dva minuta prije odlaska na odmor – Skenderović je odlično probio po lijevoj strani, ubacio loptu na petrerac gostiju gdje je spreman čekao Lončar i udracem glavom zatresao mrežu.

„Sokoli“ su dobro počeli drugi dio susreta i već nakon desetak minuta igre mogli do prednosti ali je stativa zaustavila dobar pokušaj Vujnovića. Ipak, Slovenci su ponovo prvi pronašli put do mreže – Vukčević je nepropisno startovao u svom kaznenom prostoru i omogućio Pišeku da udarcem sa bijele tačke vrati prednost gostima.

Slovenci su ubrzo nakon drugog pogotka dobili i prednost u broju igača na terenu zbog isključenja golmana Murića, što su iskoristili u 78. minutu kada je Vrbanec jakim i preciznim udarcem sa ivice kaznenog prosotra matirao Šarkića.

Crna Gora – Slovenija 1:3

Gradski stadion, Podgorica.

Sudija: Erik Lambrehts (Belgija).

0:1
– Martin Kramarič 9′, 1:1 – Stefan Lončar 43′, 1:2 – Janez Pišek 71′, 1:3 – Maric Vrbanec 78′