Slađana Perunović peta na krosu u Beogradu

Piše: Vladan 768 pregleda Dodaj komentar

sladjana perunovicNajbolja crnogorska atletičarka Slađana Perunović osvojila je peto mjesto u trci seniorki na dvije hiljade metara, na tradicionalnom Belom krosu u Beogradu.

Zadovoljna sam rezultatom, mada sam uvjerena da nije bilo skraćenja staze da bih bila među tri najbolje. Ali, nakon napornih priprema u Ulcinju svakako da mi je ovo takmičenje dosta značilo da provjerim formu – kazala je Slađana Perunović, koja je u jakoj konkurenciji pokazala dobru formu.

U trci juniorki na dvije hiljade metara Lidija Todorović osvojila je treće mjesto, Aleksandar Miletić bio je drugi, a Danilo Janjušević treći u trci pionira na hiljadu metara. U konkurenciji veterana od 40 do 45 godina Veselin Petrušić osvojio je treće mjesto, a isti plasman u konkurenciji veterana od 60 do 65 godina ostvario je Velimir Ćorović.

Takmičenje je održano po mećavi i ledu i temperaturi ispod nule, a nastupilo je preko 250 takmičara , a našu zemlju predstavljali atletičari AK ,,Nikšić“, koji su osvojili pet medalja.