SL: Gojković debitovao pobjedom, Crna Gora nadigrala Španiju!

Piše: Ognjen 672 pregleda Dodaj komentar
Vaterpolo reprezentacija Crne Gore pobijedila je Španiju 11:6 u prvom kolu grupne faze Svjetske lige.

Na debiju Vladimira Gojkovića pred njegovom publikom u Herceg Novom, “ajkule” su odigrale dobar meč i kontrolisale rezultat tokom cijelog njegovog toka.

Prva četvrtina najavila je pobjedu naše selekcije.

Već poslije osam minuta Crna Gora imala je tri gola viška (4:1) i pokazala da želi bodove pred svojim navijačima.

Španci su najbliži našem timu bili na početku treće dionice kada su smanjili na 5:4, ali je potom uslijedila serija naše reprezentacije od tri gola u nizu i meč je bio odlučen na startu završne četvrtine.

Smanjili su Španci na 8:5, ali je novi rafal crvenih od tri pogotka doveo naše do maksimalnih 11:5.

Crnu Goru su do pobjede predvodili Nikola Janović i Aleksandar Radović, koji su po četiri puta savladali Ljoreta.

Dva gola dao je Aleksandar Ivović, a u strijelce se upisao i Filip Klikovac.

Sa druge strane, šest igrače Španije se po jednom upisalo u strijelce.

U drugom meču naše grupe od 20.30 Srbija dočekuje Francusku.

CRNA GORA – ŠPANIJA 11:6 (4:1, 1:2, 2:1, 0:0)

Igrač više: Crna Gora 6 (4), Španija 9 (3); Peterci: Crna Gora 1 (1), Španija 1 (1); Sudije: Arkadij Voevodin (Rusija), Akif Uz (Turska)

CRNA GORA: Šćepanović (10 odbrana), Draško Brguljan, Pasković, Čučković, Vidović, Radović 4, Đurđić, Nikola Janović 4, Ivović 2, Vukčević, Klikovac 1, Jokić, Lazović.

ŠPANIJA: Munariz , Bah 1, Roka, Molina 1, Mingel 1, Siranji, Espanjol 1, Alarkon, Fernandez, Malarah 1, Ehenik 1, Ljoret (4 odbrane).