SL: Drugi trijumf ”ajkula”, Crna Gora slavila u Francuskoj!

Piše: Ognjen 726 pregleda Dodaj komentar

Vaterpolo reprezentacija Crne Gore upisala je drugu pobjedu u Preliminarnoj fazi Svjetske lige.  ”Ajkule” su u okviru odloženog meča drugog kola Grupe B u Nici savladale selekciju Francuske 12:10, pa nakon četiri kola imaju polovičan učin

Izabranici Vladimira Gojkovića odlično su otvorili meč, napravili su seriju od 5:0, po dva gola postigli su Radović i Pasković pa smo nakon prvih osam minuta imali četiri gola viška. U drugoj dionici, mali pad u igri, domaćin je to iskoristio da smanji zaostatak na 6:8.

Treća četvrtina u potpunosti je pripala ”ajkulama”, golovima Paskovića, Darka Brguljana i Radovića na kraju tog perioda igre vodili smo 11:6 pa naši momci nijesu imali problema da meč privedu kraju kako treba.

FRANCUSKA – CRNA GORA 10:12 (2:6, 4:2, 0:3, 4:1)

Igrač više: Francuska 10 (5), Crna Gora 3 (1), Peterci: Francuska 0 (0), Crna Gora 1 (1)

CRNA GORA: Kandić, Sekulić, Pasković 3, Petrović, Darko Brguljan 2, Radović 3, Vidović 1, Sarić 1, Latinović, Klikovac 1, Vukčević, Pješivac 1, Šćepanović.

FRANCUSKA: Garsau, Saudadier, Kovacevic, Khasz 4, Blary, Simon 2, Crousillat 1, Izdinsky, Marzouki 2, Laversanne, Tomasevic, Camarasa 1, Noyon.