Škerović nakon poraza: Bile smo brzoplete u prelomnim trenucima

Piše: Ognjen 677 pregleda Dodaj komentar
Foto - FIBA.com

Ženska seniorska reprezentacija poražena je na startu Evropskog prvenstva u Češkoj – izabranice Roberta Injigesa u Pragu su poražene od Belgije 66:64 (25:13, 15:18, 12:15, 12:15) u prvom kolu D grupe.

Izgubili smo utakmicu u prvoj četvrtini. Nijesmo dobro krenuli i protivnik je to iskoristio da dođe do značajne prednosti. Prva dionica i izgubljene lopte su nas koštale boljeg rezultata. Nijesmo odigrali na startu meča onako kako smo dogovili, a detalji koje nijesmo ispoštovali su nas doveli u sitaciju da se Belgija ”odlijepi” već nakon prve četvrtine. Ovo je velika lekcija, a igračicama sam rekao da ništa nije gotovo i da ništa nije izgubljeno. Okrećemo se veoma važnom meču protiv Letonije. Biće to još jedan težak meč, a najvažnije je da mi odigramo onako kako možemo – kazao je nakon meča selektor Injiges.

U crnogorskoj selekciji Anđelika Robinson je ubacila 19, uz 17 skokova, a poen manje Jelena Škerović, koja je imala i šest skokova i četiri asistencije.

Pozitivna stvar je što se nijesmo predavale do samog kraja. U trenucima kada se ”lomio” rezultat smo brzopleto reagovale u napadu, napravili smo i nekoliko faulova kojima smo protivniku dali priliku da poentira sa linije bacanja. Imali smo mnogo izgubljenih lopti i faulova u napadu. Vjerujem da ćemo protiv Letonije pružiti bolje izdanje. Ništa nije gotovo, prvi put smo počele prvenstvo Evrope porazom, nakon tri uspješna starta, tako da ostaje da se vidi kako će to izgledati u naredna dva meča u grupikazala je kapiten Jelena Škerović.