Sjajni Nikola Vučević i novi dabl-dabl

Piše: Ognjen 651 pregleda Dodaj komentar

Košarkaši Orlanda uložili su ogroman napor da prekunu negativan niz, ali mlada ekipe Medžika nije uspjela da izbjegne poraz prot branioca titule San Antonia Sparsa.  U derbiju večeri, Golden Stejt je bio bolji od Dalasa, a ponovo je briljirao Stef Kari, koji je postigao čak 51 poen.

Nikola Vučević je odigrao još jednu odličnu partiju, upisao je dabl-dabl učinak od 25 poena i 13 skokova (10 defanzivnih), pratio ga je Tobiijas Haris koji je imao 23 poena i takođe 10 skokova u odbrani, ali to nije pomoglo ekipi Orlanda, da izbjegne 10. poraz u nizu (103:110).

San Antonio je predvodio Tim Dankan sa 26 poena, Lenard je ubacio 18, a Parker 15.

Solidan učinak mao je Nikola Peković u pobjedi Minesote nad Majamijem od 102:101. “Vukovi” su do tek devetog trijumfa ove sezone došli sjajnom posljednjom četvrtinom, u kojoj su nadnoknadili 10 poena minusa. Crnogorski centar postigao je 8 poena i imao 4 uhvaćene lopte, a najefiksniji u timu Timbervulvsa bio je Kevin Martin koji je meč završio sa 30 poena.

Riki Rubio, koji se oporavio od povrede, odigrao je prvu utakmicu u Target Centru od 1. novembra, upisao je 8 poena i 9 asistencija. Kod Hita se istakao Vajtsajd sa 24 poena i 20 skokova.

Golden Stejt je ugostio Dalas protiv kojeg je upisao pobjedu rezultatom 128:114 a najzaslužniji za to je fenomenalni Stef Kari koji je ovoga puta bio daleko najefikasniji igrač na utakmici, postigavši 51 poen.

Kari još jednom nezaustavljiv

Dalas je nakon prve četvrtine vodio sa čak 42:25, ali su se domaći u nastavku raspucali i u sljedeće tri četvrtine uspjeli ubjedljivo da slave protiv Maveriksa. Parsons je bio najbolji pojedinac u redovima poraženog tima sa 24 poena. Čendler je ubacio 21, Tompson 18, a Novicki 15 poena.

Košarkaši Oklahome su i bez Kevina Duranta uspjeli da savladaju Nju Orleans u gostima, sa 102:91. Blistao je Rasel Vestbruk, koji se sam ‘vukao’ ekipu. Sjajni košarkaš Tandera ubacio je 45 poena i upisao šest asistencija. Domaće su u igri držali Dejvis sa 23 i Anderson sa 19 poena, ali protiv raspoloženog Vestbrua, jednostavno, nijesu mogli.

Hjuston je kod kuće bio bolji od Čikaga sa 101:90, a prva imena meča bili su Batler i Harden koji su ubacili po 27 poena. Nikola Mirotić je za 12 minuta postigao 3 poena.

Bruklin je savladao Toronto 109:93, Atlanta je bila bolja od Vašingtona 105:96, nove pobjedu ostvario je i Memfis nad Vašingtonom, Milvoki je u produžetku savladao Lejkerse za svoju petu uzastopnu pobjedu, dok je Denver poražen od Bostona.