Sjajni Ivanović nedovoljan za novo iznenađenje

Piše: Reprezentacija.me 674 pregleda Dodaj komentar

Pravi triler se odvija u seriji između prvoplasirane i posljednjeplasirane ekipe plejofa. Armani, ipak opravdava ulogu favorita.

Orlandina predvođena našim reprezentativnim plejmejkerom skupo prodaje svoju kožu treću utakmicu zaredom prve faze plejofa italijanske Serie A.

Tijesan meč viđen je od samog starta. Atraktivna, napadačka košarka dala je prostora za igru Nikoli Ivanoviću koji je nosio ekipu kroz prve dvije četvrtine do prednosti od 45:40, upisavši 11 poena za poluvrijeme.

Ipak, iskusnija, na papiru i mnogo skuplja ekipa Armanija, pronašla je svoj ritam u trećoj četvrtini. Orlandina nije nalazila rješenje u odbrani za tandem Simon/Raduljica i ovaj period izgubila sa deset poena razlike primivši neoprostivih 29 poena. Ispostaviće se da je to bio i prelomni momenat meča.

Ekipa iz Milana pokazala je svoj evroligaški kvalitet u završnici. “Ranjenoj” Orlandini nisu dozvolili da ponovo uhvati momentum iz prvog poluvremena već su rutinski održavali stečenu prednost za konačnih 80:94

Nikola Ivanović predvodio je Orlandinu sa 16 poena i 5 asistencija uz najviše provedenih minuta na parketu (32). U gostujućoj ekipi, Krunoslav Simon 18, Raduljica 14 poena.

Naredni susret odigraće se za dva dana, a to je ujedno i prva meč lopta za ekipu iz Milana koja vodi sa 2:1 u seriji.