Sjajni Dubljević u porazu Valensije

Piše: Reprezentacija.me 843 pregleda Dodaj komentar

U derbiju Endese, Bilbao je porazio ekipu Valensije rezultatom 88-75.

Oba tima su imali imperativ pobjede, Bilbao traži mjesto u najboljih osam, dok Valensija želi da udje u plej-of sa prvog mjesta.

Domaći su odlično otvorili meč serijom 5-0. Do sredine prve četvrtine gosti su se konsolidovali i prvi put u meču stigli do prednosti (12-13) trojkom Dubljevića. Prvi period bolje su završili gosti kada su došli do 23-18.
U drugoj četvtini igralo se uglavnom koš za koš. Bilbao je tokom većeg dijela četvrtine imao prednost, koja je išla i do +9. San Emeterio je trojkom u posljednjem napadu u prvom poluvremenu smanjio na 45-39.

Predvodjeni nevjerovatnim Jonathanom Tabuom Bilbao je sredinom trećeg perioda došao do najveće prednosti u meču 60-49. Koševima Mihe Lapornika Bilbao je povećao prednost i završio treću četvrtinu rezultatom 69-56.
U posljednjoj četvrtini domaćin je kontrolisao rezultat ne dozvolivši protivniku da završnicu učini zanimljivom.

U poraženom timu najbolji je bio Bojan Dubljević sa sjajnih 22 poena, uz to je dodao i po 4 asistenicje i skoka. Pratili su ga San Emeterio sa 15, odnosno Vives sa 10.
Bilbao je do trijumfa predvodio Tabu sa 27 poena.

Bilbao je sada na 9. mjestu i ostaje u trci za plejof, dok je Valensija prekinula niz od 4 pobjede i ostaje na drugom mjestu.