Sjajna partija Dubljevića u prvom porazu Valensije u prvenstvu

Piše: Ognjen 717 pregleda Dodaj komentar
Košarkaši Valensije doživjeli su prvi poraz ove sezone u španskoj ligi na gostovanju Laboral Kući 79:73.

18 kola zaredom tim našeg Bojana Dubljevića nije znao za poraz, ali je izgubio na gostovanju evroligašu, Laboral Kući.

Domaći su meč prelomili u trećoj četvrtini koju su dobili 23:11. Istina gosti su u posljednjoj četvrtini odigrali vrlo dobro, prišli na dva minuta prije kraja na 71:65, a zatim i na 74:70, međutim Blažič je ubacio trojku na početku posljednjeg minuta za presudnih 77:70.

Bojan Dubljević je i u ovom meču bio na nivou. Ubacio je 17 poena uz devet skokova za 18 minuta. Blistao je Hamilton u poraženom timu sa čak 27 poena uz sedam skokova. Na drugoj strani 21 poen Adamsa, Burusis je uz 13 poena imao i 11 skokova.

Valensija ostaje lider uprkos porazu, ali sa samo pobjedom više od Barselone. Laboral Kuća je treća.