Sjajna Mladost nije uspjela, Šturm zakazao duel sa Fenerom

Piše: Reprezentacija.me 658 pregleda Dodaj komentar

Fudbaleri Mladosti nijesu uspjeli da izbjegnu poraz protiv ekipe iz Graca, tako da će Šturm nastaviti svoj put ka Ligi Evrope nakon večerašnje pobjede pod Goricom od 3:0.

Šturm je pokazao svoje drugo lice u Podgorici. Ozbiljan pristup od samog starta, kontrola lopte i terena, konkretne prilike, ubitačna realizacija ali i određena doza sreće koju su gosti svakako zaslužili. Mladost je odigrala koliko je mogla, a nije mogla puno protiv ovakvog Šturma večeras. Niko ništa ne može zamjeriti momcima sa Starog aerodroma jer su i u dvomeču protiv Džangasara i oba meča protiv Austrijanaca, pokazali srce, ogromnu borbenost, dobru igru koja je privukla pažnju cijele crnogorske javnosti koja je prepoznala i koja će pohvaliti sve što su “romantičari” pružili svim ljubiteljima fudbala u Crnoj Gori, prošle, ove a sigurni smo i što će nastaviti da pokazuje u sezonama koje dolaze.

Mladost je u odbranu minimalnog rezultata krenula bez Kaluđerovića koji je prije sedam dana dobio crveni karton. Kako se i očekivalo, utakmica je počela ofanzivom Šturma i tvrdom odbranom naše ekipe.

Igralo se na polovini Mladosti, Šturm je napadao, prijetio i šutirao, tražio gol. U 10. minutu gosti su imali slobodnjak, udarac Likojanisa odbranio je Ljuljanović. Nastavio je Šturm da napada….

U 19.minutu sjajna kombinacija gostiju, Pocman je umakao po lijevoj strani odbrani domaćih, utrčao u šesnaesterac ali njegov pokušaj glavom brani maestralni Ljuljanović.

33. minut je vrijeme kada je Šturm poveo. Alar je sjajno proigrao Rohera pored dvojice naših, a ovaj sa desetak metara nekako provukao loptu pored golmana Mladosti.

Hirlander je nakon toga tukao sa 20-ak metara ali je Ljuljanović po ko zna koji put u ovim kvalifikacijama sjajno reagovao.

Već nakon 6 minuta od prvog gola, gosti “zabijaju” i drugi. Zulekner je naplatio sve promašaje iz prvog meča i sa ivice šesnaesterca plasirao loptu u donji lijevi ugao gola domaćih.

Poluvrijeme Mladost 0:2 Šturm. U drugom poluvremenu gosti, kao svaka ozbiljna evropska ekipa, nijesu stali i čuvali rezultat već su nastavili da kidišu ka golu Ljuljanovića.

Kad kažemo kidišu, mislimo bombarduju gol naših, a jedan od tih projektila već u 47. minutu je završio pod prečku gola domaćih, večeras sjajni Deni Alar je “ubio pauka”. Šturm vodi 3:0.

U nastavku ovog, u tom momentu već riješenog meča, Mladosti je poništen gol iz nepostojećeg ofsajda, dok su gosti u 66. minutu imali i penal, ali je Ljuljanović potvrdio da je spreman da karijeru nastavi u nekoj jačoj ligi.

Gosti su mirni priveli utakmicu kraju, nije bilo izglednijih prilik, tako da će za sedam dana u Gracu gostovati Fenerbahče, dok se Mladost okreće obavezama u domaćem šampionatu i jurišu ka tituli.