Sjajan početak turnira u Makarskoj za AOK Rudar

Piše: Reprezentacija.me 791 pregleda Dodaj komentar

Odbojkašice AOK Rudara prvog dana na 13. Međunarodnom memorijalnom turniru Kate Erceg koji se održava u Makarskoj prvog dana ostvarile su maksimalan učinak.One su u svojoj grupi ubjedljivo osvojile prvo mjesto i na taj najavile uspješni takmičarsku sezonu.

U prvoj utakmicu AOK Rudar ubjedljivo je savladao ekipu Donat iz Zadra, sa 2:0 po setovima, a u drugoj ekipa je pokazala psihološku stabilnost i bez greške odigrala utakmicu protiv Senja. Ni jednog trenutka pobjeda Rudara nad ekipom iz Hrvatske nije dolazila u pitanje i ovu utakmicu dobile su a 2:0 po setovima.

U popdonevnom terminu u dvorani velelpnog Sportskog centra Dugiš, odigrale su prijateljsku utakmicu sa ekipom Tabora iz Ljubljane i pobjedile sa 2:1 po setovima. I u ovoj utakmici odbojkašice Rudara odigrale su na vrhunskom nivou, a jedan set ekipa iz Slovenije je dobila kada su na parketu bile igračice sa manjom minutažom. Dana AOK Rudar čeka duel sa domaćinom Makarskom koja je u svojoj kvalifikacionoj grupi bila druga iz Širkog Brijega, ukoliko pbjede čeka ih borba za medalju.

Na ovom prestižnom turniru učestvuje 2 ekipa podjeljenih u četrir grupe iz Hrvatske, Bosne i Hercegovine i Crne Gore. Pored AOK Rudara iz Crne Gore učestvuje ekipa Galeba iz Bara.