Sjajan početak EP! Ubjedljiva pobjeda Crne Gore

Piše: Ognjen 604 pregleda Dodaj komentar

Sjajan početak košarkašica Crne Gore na Evropskom prvenstvu u Mađarskoj i Rumuniji – ”Crvene” su razbile Češku, jednog od favorita takmičenja čak 71:52 na startu grupu A, i tako najavile pohod na visok plasman na šampionatu Starog kontinenta.  U svim fazama igre naše dame odigrale su odlično iako se radilo o prvom duelu na takmičenju, a već protiv Rumunije sjutra od 19 sati i 30 minuta imaće priliku da upišu još jednu pobjedu!

Crna Gora je utakmicu počela u sastavu Škerović, Pašić, Dubljević, Jovanović i Robinson, a nakon stratnog vođstva Češke, Amerikanka sa crnogorskim pasošem pogodila je za izjednačenje. Prvo vođstvo našoj selekciji donijela je Škerović koja je u 3. minutu pogodila za 6:4. Nakon dva pogođena bacanjaRobinson bilo je 8:4, a Vujović je trojkom donijela tri poena prednosti (11:8) u 5. minutu. Nakon što je Češka povela 12:11 u 6. minutu, Škerović i saigračice zaigrale su znatno bolje – do kraja prve dionice primile su samo dva, a postigle devet poena (četiri je upisala Škerović) pa je rezultat bio 20:14.

Sjajno su naše djevojke otvorile drugu dionicu, predvođene Perovanovićevom, koja je zaključila seriju 14:1, u 15. minutu povele su 29:15 u 15. minutu. Stejskalova je u 18. minutu smanjila prednost naše selekcije na jednocifren broj poena (32:23), ali je Robinson na asistenciju Škerović, ponovo donijela dvocifrenu razliku (34:23). Crna Gora do kraja prvog poluvremena, međutim, nije postigla poen, pa je Češka do velikog odmora smanjila zaostatak na sedam poena (34:27).

Češka je u 22. minutu smanjila zaostatak na samo pet poena (34:29) nakon što je pogodila Elhotova, a nakon vođstva 36:31, naša selekcija je napravila seriju 7:0, koju je sa linije slobodnih bacanja zaključilaDubljević, pa je u 26. minutu prednost ponovo bila dvocifrena – 43:31. Do rekordne prednosti koju su imale i u 15. minutu, ”crvene” su ponovo stigle u posljednjem minutu treće četvrtine kada je poslije četiri vezana poenaDubljević, rezultat bio 51:38.

Pobjednik je bio poznat već nakon sjajnog otvaranja posljednje dionice – Perovanović, Jovanović i Bjelicaredom su pogađale za vođstvo od 18 poena (56:38) u 33. minutu. Jovanović je trojkom donijela 20 poena prednosti (60:40) u 34. minutu, pa je do kraja meča jedina dilema bila razlika sa kojom će se savladati Češka. Ubjedljivo vođstvo dalo je mogućnost selektoru Milatoviću da pruži priliku i Nataši Popović, Kristini Rakovići Jeleni Vučetić.

Najefikasnija u pobjedničkoj selekciji bila je Anđelika Denijel Robinson, koja je pored 13 poena imala i 13 skokova. Istakle su se i Jelena Škerović, Jelena Dubljević i Iva Perovaović sa po 11 koševa. U poraženoj selekciji najbolja je bila Mihaela Stejskalova sa 16 poena.

U našoj grupi večeras će igrati Francuska i Ukrajina, dok je slobodna Rumunije. Crna Gora će u drugom kolu, sjutra u 19 sati i 30 minuta, igrati sa Rumunijom.