Sjajan debi Bojana Bakića!

Piše: Ognjen 681 pregleda Dodaj komentar
Foto - Svoboda.info

Proteklog vikenda startovali su šampionati širom “Starog kontinenta”, a nekoliko crnogorskih košarkaša je imalo zapažene nastupe.

Makabi iz Tel Aviva je otvorio prvenstvo ubjedljivom pobjedom nad ekipom Makabi Kirjat (89:65). Najefikasniji u “ponosu Izraela” bio je naturalizovani Crnogorac Tejlor Ročesti.

Plej je postigao 14 poena, 2 skoka i 3 asistencije.

Tursko prvenstvo donosi Darušafake na gostovanju Gaziantepu (59:53). Milko Bjelica je za 13 minuta na parketu ubacio 4 poena i uhvatio 3 lopte.

Strazbur je u 3. kolu bio bolji od Antibesa (71:62). Vladimir Golubović je postigao 4 poena i 3 skoka za 12 minuta provedenih u igri.

U Švajcarskoj je odigrano 2. kolo, Friburg je bio bolji od Bonkorta (71:59). U domaćem sastavu Miljanić je imao “dabl-dabl” učinak od po 10 poena i skokova.

Poljski Torun je u prvom kolu  rutinski savladao Turov rezultatom (86:70). Stevan Milošević je u redovima domaćina zabilježio 12 poena i 5 skokova.

Bojan Bakić je već na startu šampionata pokazao da će predstavljati veliko pojačanje za češki Kolin, koji je u neizvjesnoj završnici savladao BK Decin rezultatom (83:82). Bakić je bio autor 19 poena, 3 skoka i 6 uspješnih dodavanja.

Aleksandar Milović je za bolivijski La Sale odigrao slabije nego do sada zbog još uvijek nezaliječene povrede protiv Penjarola. Za 5 minuta u igri upisao je po 2 poena i skoka, ali je uspio da u posljednjem napadu gostiju ”ukrade” loptu i spasi pobjedu svog tima (81:80). U narednom kolu u trijumfu protiv Kočabambe u gostima, za 10 minuta je zabilježio po 4 poena i asistencije.