Siti nemoćan bez Jovetića, poraz od Barselone

Piše: Reprezentacija.me 743 pregleda Dodaj komentar

Stevan Jovetić neće dobiti priliku da zaigra u drugom dijelu Lige šampiona za Mančester Siti, odlukom trenera Pelegrinija, i to će skupo koštati “Građane”, jer su već na startu pretrpjeli poraz od Barselone kod kuće!

Barselona je nadigrala Mančester siti u prvom poluvremenu, vodila je 2:0, mogla je da postigne pet golova, ali je domaćin odgovorio u nastavku i preko Aguera u 69. minutu smanjio na 2:1.

Luis Suares oba puta je pogodio mrežu Džoa Harta – prvi put u 16. minutu nakon ubacivanja Mesija i greške Kompanija, a zatim i u 30. poslije sjajne akcije i ubacivanja Đordija Albe.

Urugvajski napadač je između dva gola imao još jedan veliki zicer, veliku priliku propustio je i Nejmar, dok je Dani Alves pogodio prečku!

Sve to za samo 45 minuta, u kojima Siti nije ozbiljine ugrozio gol Barselone.

Trener Manuel Pelegrini još početkom ovog mjeseca je odlučio da ne licencira crnogorskog napadača Stevana Jovetića za mečeve Lige šampiona.

U nastavku se slika na terenu malo promijenila, Siti je počeo ozbilnije da ugrožava gol Katalonaca, a nakon dvije polušanse Edina Džeka stigao je gol – Aguero je odigrao fantastičan dupli pas sa Davidom Silvom i savladao Ter Štegena.

Od 73. minuta šampion Engleske ostao je sa desetoricom, pošto je Gael Kliši dobio drugi žuti karton nakon faula nad Danijem Alvešom.

U 94. minutu Barselona je imala priliku da sve dileme riješi, ali Lionel Mesi nije iskoristio jedanaesterac.

Konačan rezultat 1:2, a Pelegrinijeva odluka da našeg Stevana Jovetića ne registruje za drugi dio Lige šampiona već se pokazao pogrešnim!