Sigurna pobjeda Budućnosti, “plavi” korak bliže četvrtfinalu!

Piše: Vladan 704 pregleda Dodaj komentar

U trećem kolu druge faze Eurokupa, košarkaši Budućnosti pobijedili su italijanski Trento.

Tim Aleksandra Džikića je u “Morači” savladao goste rezultatom 79:66 (31:14, 18:17, 17:20, 13:15) i ostvarili drugu pobjedu u grupi.

Nakon brejka u Zagrebu protiv Cedevite i večerašnje pobjede, košarkaši Budućnost Volija imaju veliku šansu da se plasiraju u četvrtfinale, koje su igrali u sezonama 2011/12 i 2012/13.

Početak meča je bio odličan za izabranike Aleksandra Džikića. Već nakon dva minuta igre vodili su 6-0, potom 11-3, 20-9. Do kraja prve četvrtine “plavi” su napravili nekoliko serija i povećavali prednost tako da je prva dionica završena sa nevjerovatnih +17 (31:14).

U istom ritmu Šehović i saigrači su igrali i u drugoj četvrtini, prednost su održavali na 14, 16 poena razlike, na 17 sekundi do kraja imali i najveću prednost (49:29), da bi se na veliko odmor otišlo sa +18 razlike (49:31).

Odmor je više prijao gostima, Italijani su uspjeli da naprave seriju 6-0 (49:37) u prva tri minuta igre. Gibson je prekinuo seriju, Trento pokušavao da se primakne, da bi na tri minuta do kraja treće dionice rezultat bio 56:51. Trgli su se “plavi”, Landry je ubacio 5 poena, Ivanović pogodio trojku i Budućnost napravila seriju 10-0 do kraja pa su prije početka poslednje četvrtine Džikićevi momci vratili prednost koju su imali u toku cijelog meča (66:51).

Četvrti period nije donio ništa novo, “plavi” su sigurno čuvali prednost, odradili posao i meč priveli u svoju korist.

U ekipi Budućnosti, najefikasniji su bili Gibson sa 17, Ivanović je ubacio poen manje, dok je Gordić zabilježio 13 poena.

Kod gostiju, Sutton je bio dominantan sa 26 poena.

Budućnost je u seriji od četiri pobjede u svim takmičenjima, a naredni meč u Evrokupu igra protiv istog rivala naredne srijede.

Lokomotiva nakon tri kola ima maksimalan učinak, Budućnost je na skoru 2-1, Trento na 1-2, dok je Cedevita već prežaljena sa sva tri poraza.