Senzacija pod Goricom – Dečić savladao Budućnost!

Piše: Vladan 604 pregleda Dodaj komentar

Fudbaleri Dečića priredili su senzaciju pod Goricom – prvi put u istoriji savladali su Budućnost u prvoligaškom meču!

Tim iz Tuzi pobijedio je lidera efektnim golom Edvina Kuča i nanio mu drugi uzastopni poraz u šampionatu.

Dečić je nastavio da sanja evropske snove, a Budućnost sada nije toliko sigurna na vrhu – Mladost bi mogla da priđe na pet bodova, ako sjutra pobijedi Grbalj na svom terenu.

Sutjeska i Zeta su bili ubjedljive u gostima protiv Petrovca i Jedinstva, a pobjede u četiri završene utakmice 21. kola upisali su i Iskra i Lovćen.

Zeta je u Bijelom Polju savladala Jedinstvo 3:0 i desetom pobjedom trenutno preuzela treće mjesto na tabeli od Dečića.

Do pobjede došla je golovima Nikole Krstovića u 5. i 33. i Vaska Kalezića u 90. minutu.

Jedinstvo je doživjelo četvrti uzastopni, ukupno 14. poraz ove sezone.

Sutjeska je kao gost savladala Petrovac 3:0, a do drugog uzastopnog, ukupno osmog, trijumfa ove sezone došla je golovima Igora Ivanovića u 1, Stevana Kovačevića u 9. i Bojana Božovića u 22. minutu.

Pljevaljski Rudar je u Danilovgradu poražen od Iskre 1:0. Odlučujući pogodak, za šesti trijumf ove sezone, postigao je Rodoljub Paunović u 14. minutu iz jedanaesterca.

Seriju dobrih rezultata nastavio je Lovćen, koji je na Cetinju savladao Bokelj 2:0 i ostvario treću pobjedu u proljećnom dijelu, ukupno petu ove sezone.

Do pobjede vodili su ga Georgios Gemistos u 38. i Hulijan Montenegro u 45. minutu.

Utakmica između Mladosti i Grblja odložena je za sjutra u 14 sati zbog jakog vjetra u Podgorici.