Senzacija! Oslabljena Budućnost potukla Sutjesku 3:0 usred Nikšića!

Piše: Ognjen 882 pregleda Dodaj komentar

U Nikšiću, u najvećem crnogorskom derbiju, Budućnost je senzacionalno porazila Sutjesku sa 3:0 u prvoj utakmici 18. kola Telekom 1.CFL i prišla joj na samo bod.

Ekipa Dragana Radojičića je već na startu drugog dijela sezone ozbiljno uzdramala šampionske ambicije Sutjeske, koja sada rizikuje zaostatak od sedam bodova u odnosu na Rudar, a ujedno se i vratila u borbu za sam vrh tabele.

Pojačani Nikšićani, sa Andrijom Delibašićem u napadu, ušli su u utakmicu kao izraziti favoriti protiv oslabljenih Podgoričana (ostali bez napadača Adrovića i Vujačića, nisu dovodili pojačanja) ali su stvari na kraj Bistrice već od starta krenule drugačijim tokom.

Prvo poluvrijeme

Budućnost je, naime, povela u 11. minutu, kada je Ilinčić nakon dubinske lopte i greške odbrane Sutjeske zaobišao golmana Radovića i pogodio mrežu aktuelnog šampiona.

Osim rezultatske, Podgoričani su vrlo brzo dobili i brojčanu prednost, pošto je kapiten Sutjeske i reprezentativac Vladimir Jovović dobio direktan crveni karton u 18. minutu, zbog udaranja Flavija. Zbog protesta je odmah isključen i Mile Tomić, trener Sutjeske.

Iako s igračem manje, Sutjeska je bila prinuđena da napada i juri rezultatski minus. Nikšićani su dominirali, ali osim pokušaja Delibašića u 22. minutu nisu ozbiljnije ugrozili Agovića.

Budućnost se oslobodila pritiska u finišu prvog dijela, kada je šut Raspopovića iz povoljne pozicije izblokiran, a Simović glavom nakon kornena nije uspio da savlada Radovića.

Drugo poluvrijeme

Nastavak je počeo napadima Sutjeske, najbolji strijelac domaće lige Goran Vujović dva puta je bio u dobroj poziciji da ugozi Agović.

Gol je ubrzo stigao, ali na drugoj strani – igrao se 53. minut kada je bek Budućnosti Raspopović glavom nakon kornera Andrije Vukčevića i loše procjene golmana Radovića pogodio za 0:2.

Grogirani šampion kažnjen je još jednom samo nekoliko sekundi kasnije, kada je Pavićević pogodio prečku, a Ilinčić natrčao na loptu i pogodio drugi put za senzacionalnih 0:3!

Demoralisani fudbaleri Sutjeske imali su veliku priliku da u 73. minutu smanje rezultat, dosuđen je penal nakon prekršaja Tomkovića nad Masatom, ali je Goran Vujović pucao visoko preko gola.

Na kraju, u sudijskoj nadoknadi, Budućnost je imala šansu da slavi još ubjedljiviju pobjedu, Pavićević je zaobišao i golmana Radovića ali je iskosa sa desne strane pogodio stativu.

Utakmica se zbog RTCG igrala u podne, a onda nije bilo prenosa!

Najveći crnogorski derbi igrao se tačno u podne, usred radnog vremena, sve zbog Radio Televizije Crne Gore, koja je najavila direktan televizijski prenos.

A onda, već viđena priča – prenos je otkazan zbog tehničkih problema, kao mnogo puta do sada. Umjesto toga biće emitovan snimak.

Za to što su fudbaleri morali na teren u terminu u kojem nisu igrali još od mlađih kategroija, za to što je kraj Bistrice bilo manje publike nego obično, naravno, niko neće odgovarati…

SUTJESKA – BUDUĆNOST 0:3 (0:1)

Pavićević 11′, Raspopović 53′, Ilinčić 54′

Žuti kartoni: Kovačević, Ognjanović (Sutjeska) – Raspopović, Rogošić (Budućnost)

Crveni karton: Jovović (Sutjeska) i trener Sutjeske Mile Tomić