Savladana Francuska, Crna Gora u četvrtfinalu Evropskog prvenstva

Piše: Vladan 631 pregleda Dodaj komentar

Juniorska vaterpolo reprezentacija Crne Gore, igrači 2000. godište i mlađi, plasirala se u četvrtfinale Evropskog prvenstva na Malti.

Izabranici Miodraga Mirovića savladali su Francusku 15:7, pa će se za polufinale boriti sa selekcijom Italije u četvrtak.

Francuska je povela, nakon prve dionice bilo je neriješeno 2:2, da bi du drugoj četvrtini vidjeli samo jedan gol i to Perkovića za 3:2 Crne Gore. Na sredini trećeg dijela vodili smo 5:3, a meč je riješe u finišu iste kada smo do pauze imali pet golova prednosti 10:5. Ubjedljivi smo bili i u posljednjih osam minuta, taj period igre smo riješili u našu korist 5:2 za konačnih 15:7.

U našoj selekciji najefikasniji je bio Radović sa pet golova, tri je postigao Vučurović, dva Murišić, a po jedan Mačić, Perković, Gardašević, Đurović i Radanović. Kod poraženih istakao se Verno sa četiri gola.