Savić sa Atletikom osvojio Superkup Evrope

Piše: Rajko 635 pregleda Dodaj komentar

Atletiko Madrid je osvojio Superkup Evrope pobjedom nad Realom 4:2 poslije produžetaka.

Sjajna najava sezone uz šest golova u Talinu. Kolčonerosi su podigli trofej, pa je Realova post Zidan i Ronaldo era počela porazom.

Atletiko je dobro počeo i završio meč, Real bio bolji tim u periodu između.

Dijego Kosta je već u prvom minutu sjajno glavom sebi produžio loptu nakon dugačkog ubacivanja Savića i u punom trku praktično iz mrtvog ugla uspio je da savlada Navasa za 1:0.

Real je zatim bolje zaigrao, a nagrada je stigla u vidu poravnanja preko Benzeme, nakon što je Bejl briljantno centrirao. Preokret se desio u 63. minutu kada je Ramos iskoristio penal.

Djelovalo je da će Real se radovati novom trofeju, međutim Dijego Kosta je još jednom pokazao upornost i snalažljivost i 11 minuta prije kraja je poravnao.

U produžecima dominacija Atletika. Saul je u 98. fenomenalnim volej udarcem na centaršut Tomasa kaznio grešku odbrane Reala.

Samo šest minuta kasnije nova odlična akcija tima Dijega Simeonea, ovaj put pravovremen pas Vitola i realizacija Kokea.

Atletiko je osvojio i treći put Superkup, a naš Stefan Savić odigrao je odličan meč za pobjednike.

Crnogorski reprezentativac proveo je svih 120 minuta na terenu i pružio sjajnu partiju.

Iako je evropska sportska javnost više puta ovog ljeta selila Savića iz Madrida izgleda da Simeone ozbiljno računa na stamenog defanzivca koji će po svemu sudeći i dalje nositi crveno-bijeli dres Atletika.