Savić postaje vođa odbrane Atletiko Madrida

Piše: Ognjen 711 pregleda Dodaj komentar

Zahvaljujući sjajnim partijama kad god je bio na terenu – Atletiko sa njim u timu još nije primio gol ove sezone – ali i zbog serije povreda važnih fudbalera u defanzivi, Stefan Savić se u finišu sezone „projektuje” u vođu odbrane ekipe Dijega Simeonea.

A finiš sezone je paklen za „kolćonerose” – slijedi polufinale Lige šampiona i četiri ključne utakmica u trci u Primeri, gdje su Madriđani drugi samo zbog slabijeg međusobnog skora od Barselone.

Španski mediji hvale partiju crnogorskog reprezentativca u Atletikovoj pobjedi na najtežem gostovanju do kraja sezone – na San Mamesu protiv Atletik Bilbaoa (1:0).

Po izvještaju „Marke”, Savić je uz Felipea Luiza dobio najveću ocjenu – osmicu, veću čak od igrača koji su odlučili, asistenta Grizmana i strijelca Toresa. Saviću i ostalim igračima u defanzivi posao je bio otežan jer se vođa odbrane Dijego Godin povrijedio već u 10. minutu i morao je da izađe.

Simeone se moli za brz oporavak jednog od najvažnijih fudbalera pred ključne mečeve, posebno zbog toga što već tri sedmice, a vjerovatno i do kraja sezone, ne može da računa ni na drugog standardnog štopera, Urugvajca Hose Mariju Himenesa.

„U finišu utakmice je pucalo oko gola Oblaka, ali kad god je bilo nešto sporno tu se našao Savić. Tu je bio i rezervista Lukas. Nije bilo Godina i Himenesa, ali se Atletiko opet odbranio”, piše „Marka” u izvještaju sa utakmice u Bilbaou.

Po sajtu „Goal.com”, Savić je proglašen za igrača utakmice na San Mamesu, dok je „As” samo Felipeu Luizu dao veću ocjenu.

Još početkom januara „Marka” je napisala tekst sa naslovom “kad Savić igra, Atletiko ne gubi”, a četiri mjeseca kasnije serija još traje, iako je crnogorskog fudbalera u međuvremenu usporila povreda. Atletiko, naime, ove sezone u Primeri nije primio gol svih 745 minuta kada je Savić bio na terenu.

Sa povrijeđenim Himenesom, Savić će biti važan Simeoneov adut u polufinalu LŠ protiv Bajerna i na četiri posljednje utakmice Primere, a ukoliko se ne oporavi Godin, 25-godišnji Crnogorac biće vođa Atletikove odbrane u ključnim mečevima sezone.

Povreda mišića u nevrijeme: Koliko će pauzirati Godin?

Uzbuna u Atletiku pred finiš sezone, povreda ključnog defanzivca Dijega Godina malo je pokvarila slavlje nakon pobjede u Baskiji.

Urugvajac je napustio teren u 11. minutu zbog povrede mišića i još nema vijesti koliko će pauzirati.

„Marka” piše da je u pitanju vrsta povrede zbog koje se pauzira makar dvije sedmice, što znači da bi Godin mogao da propusti oba meča sa Bajernom u polufinalu Lige šampiona (27. april i 3. maj).

Drugi štoper koji je bio standardan u većem dijelu sezone, Hose Marija Himenes, povrijeđen je već tri sedmice, pa su Savić i 19-godišnji Francuz Lukas jedini zdravi štoperi koje ima Simeone.