Savić komandovao odbranom Atletiko Madrida

Piše: Ognjen 705 pregleda Dodaj komentar
Za svoje treće uzastopno četvrtfinale Lige šampiona Atletiko Madrid će morati da prebrodi težak revanš protiv PSV Ajndhovena, pošto večeras u Holandiji sa Stefanom Savićem u timu nije materijalizovao ni igrača više – ostalo je 0:0, za nadu „filipsovaca” pred revanš.

Ekipa Dijega Simeonea nije u prvoj utakmici riješila prolaz, a imala je priliku – Vijeto i Grizman izlazili su sami na golmana u prvom poluvremenu, a „filipsovci” su u posljednjih 25 minuta morali da se brane sa igračem manje (drugi žuti Pereire).

Ipak – izdržali su. Atletiko je napravio opsadu, ali bez prave šanse…

“Golovi će doći, ja sam strpljiv momak. Oni su težak protivnik, posebno kada igraju kući. Imali smo dvije čiste šanse, nismo pogodili, ali sam spokojan pred revanš – prokomentarisao je trener „kolćonerosa” Dijego Simeone.

Sa Stefanom Savićem od prvog do posljednjeg minuta Atletiko opet nije primio gol. Crnogorski reprezentativac je odigrao dobar meč, a zaradio je  i žuti karton u 22. minutu.

“Srećni smo, jer smo u finišu morali da se branimo sa desetoricom. I navijači su zadovoljni. Ovo je rezultat koji nam daje nadu pred revanš”, kazao je defanzivac PSV-a Hektor Moreno.