Šampion nakon drame savladao Mornar u “Topolici”

Piše: Ognjen 813 pregleda Dodaj komentar

Košarkaši Budućnosti savladali su u “Topolici” ekipu Mornara 85:83 u meču treće runde crnogorske Superlige.

Nakon ove runde samo Podgoričani imaju maksimalan skor, dok je Mornar uknjižio prvi poraz.

Budućnost je tokom većeg dijela prvog poluvremena imala apsolutnu kontrolu igre i rezultata, pa je na veliki odmor otišla sa prednošću od osam poena razlike (45:37). Barani nisu pronašli rješenje za raznovrsnu igru prvaka ABA lige, a plus je mogao biti i veći…

Ipak, domaćin je nakon pauze zaigrao mnogo energičnije, pa je uslijedila serija 16:2 i prednost za Barane od 53:47. Mićović je ubacio bitne poene, Nidam pokazao klasu, ali je Budućnost nakon nekoliko minuta praznog hoda smogla snage da odgovori.

Nikola Ivanović se razigrao pa su plavi zahvaljujući seriji poena sjajnog plejmejkera stigli na +7 (68:61) na startu posljednje dionice. Izabranici Aleksandra Džikića imali su prednost tokom cijele četvrtine, ali je domaćin uhvatio priključak u samom finišu pa je meč imao neizvjesnu završnicu. Meč viner međutim bio je Nikola Ivanović – polaganje, pa sigurnost sa slobodnih bacanja i pobjedu, iako je Mornar imao dvije šanse preko Mićovića i Nidama da preokrene rezultat.