Sa Cedevitom za finale! “Morača” duboka za Partizan!

Piše: Ognjen 669 pregleda Dodaj komentar

Predvođena fenomelnalnim Džej Ar Rejnoldsom, Budućnost Voli je u finišu preokrenula protiv Partizana i upisala veliku pobjedu za 2. mjesto!

Beograđani nisu dali koš u posljednja tri minuta i 50 sekundi, a “plavi” su dali 13 poena i stigli sa 72:79 do konačnih 85:79. Amerikanac je u toj seriji dao devet koševa, a četiri je dodao Darko Planinić.

Time su “plavi” zasluženo odbranili 2. mjesto, koje drže od starta lige. U polufinalu će igrati sa Cedevitom, koja je u Mađarskoj savladala Solnok (74:67) i zauzela 3. mjesto.

Partizan će, s druge strane, morati da igra mečeve koje nije želio, jer će se u polufinalu sastati sa vječitim rivalom, Crvenom zvezdom.

Rejnolds je dao 24 koša, od čega 20 u drugom poluvremenu, a Planinić je meč završio sa 17 poena i 10 skokova. Dvocifreni su bili i Omar Kuk (11) i Suad Šehović (10).

Najefikasniji igrači Partizana su bili Aleksandar Pavlović i Edo Murić sa po 16 pogodaka, dok je Dragan Milosavljević ubacio 13. Kapiten i 31-godišnji Baranin su završnicu gledali sa klupe, jer su zaradioli pete prekršaje šest, odnosno dva minuta prije kraja.