Rutina Budućnosti – Tiringer poražen i drugi put!

Piše: Vladan 566 pregleda Dodaj komentar

Rukometašice Budućnosti ostvarile su novu pobjedu u Ligi šampiona.

Crnogorski tim je u četvrtom kolu A grupe pobijedio Tiringer rezultatom 28:19. Budućnost je prvi međusobni duel dobila 32:26.

Budućnost je od početka nametnula svoj ritam, a odbrane golmanke de Paule ulivale su sigurnost našem napadu koji je iz minuta u minut povećvao prednost. Od 17 golova koliko je Budućnost postigla na poluvremenu Bulatović je dala 6, a Neagu 4. Zokebi de Paula imala je sedam uspješnih intervencija. Na prvu dužu pauzu izabranice Dragana Adžića otišle su sa prednošću od 9 golova – 17:8.

Itana Grbić je otvorila drugo poluvrijeme. Bila je osma igračica koja je postigla gol na meču. U nastavku prilike su dobile i mlađe igračice, dok su Katarina Bulatović, Kristina Neagu, Kinga Ahruk i Biljana Novović odmarale. Budućnost je rutinski odradila posao. Održavale su prednost, gostima nisu dozvolile da se približe i čak dvanaest igračica se upisalo u strijelce. U posljednjih 20-ak minuta na golu je bila Marta Batinović koja je zamijenila Darli Zokebi de Paulu koja je ovacijama pozdravljena od strane navijača, a u postavi su bile igračice koje bi trebalo da budu među nosiocima igre na Evropskom prvenstvu u Švedskoj, koje je na programu u decembru – bekovi Agović, Raičević i Malović, krila Grbić i Pavićević, te pivot Lazović.

Najefikasnija je bila Katarina Bulatović sa 6 golova. Kristina Neagu je postigla 4, Agović i Irman po 3.

U poraženom timu najbolja je bila Meike Šmelcer sa četiri pogotka.

U dosadašnjem dijelu takmičenja, podgorički klub je ostvario maksimalan učinak. Pobijedili su Mec u “Morači” 21:19 i Glasverket u gostima 30:23.

U narednom kolu, “plave” će gostovati ekipi Meca. Utakmica je na programu 11. novembra.