Rusi savladali šampiona Evrope pred meč sa Crnom Gorom

Piše: Ognjen 582 pregleda Dodaj komentar

Reprezentacija Rusije savladala je sinoć u Manhajmu aktuelne šampione Evrope – selekciju Njemačke 27:25.  Rusi su tako na željeni način odradili generalku uoči baraž mečeva sa Crnom Gorom za plasma na SP u Francuskoj.
Poveli su Njemci sa 5:4, potom je uslijedila strašna serija gostiju od 10:3 i na semaforu je pisalo 14:8 za Rusiju. Njemci su do poluvremena smanjili 16:13, a onda u 52.minutu došli do izjednačenja preko Kuna – 22:22, da bi potom precizni bili Dibirov, te najbolji na meču Žitnjikov i svom timu obezbijedili pobjedu.
Upravo je Žitnikov bio najefikasniji sa osam golova, Atman je postigao četiri, a Dibirov i Kovalev po tri. Kod Njemaca se istakao Rajhman sa sedam golova.

Naši momci za Moskvu idu sjutra ujutro iz Tivta, a već u nedelju će odigrati prvi baraž meč sa Rusijom. Revanš je 15.juna u Baru.