Rukometašice završile kao devete u Gvandžuu

Piše: Ognjen 791 pregleda Dodaj komentar

U posljednjem kolu takmičenja na Univerzijadi u Gvangžuu, rukometašice Crne Gore savladale su Slovačku rezultatom 32:27 i tako na kraju zauzele 9. mjesto.

Najefikasnija u redovima crnogorskog tima bila je Nađa Premović sa šest golova. Grbić, Ujkić i Pavićević su postigle po pet, a Premović četiri gola.

Na poluvrijeme se otišlo sa neriješenim rezultatom 12:12. Na početku drugog Crna Gora je napravila seriju 3:0, povela 15:12, a ta prednost konstantno je rasla do 45. minuta, kada je bilo 25:17.

Slovačka je tada umjesto golmanke u napadu počela da koristi još jednu igračicu, pa je naša prednost počela da se topi, ali sve što su rivalke uspjele da urade bilo je da smanje na dva gola razlike (28:26). Na kraju konačnih 32:27.