Rukometašice prebrodile Tunis, protiv Brazila za osminu finala

Piše: Vladan 845 pregleda Dodaj komentar

Rukometašice Crne Gore su nakon dva uzastopna poraza uspjele da ostvare pobjedu na Svjetskom prvenstvu.

“Lavice” su očekivano pobijedile Tunis, najslabiju ekipu u grupi, rezultatom 29:23.

Selektor Per Johanson je od početka ukazao šansi Almi Hasanić, Tatjani Brnović, Jovanki Radičević, Ivoni Pavićević, Mileni Raičević, Katarini Bulatović i Đurđini Jauković.

Povele su igračice iz Tunisa, da bi Jauković postigla prvi gol za Crnu Goru. Igralo se gol za golom, da bi Raičević postigla gol za 6:3. Održavale su naše rukometašice tri gola razlike (7:4, 8:5, 9:6), a onda je Tunis napravio seriju 5-0 za preokret 9:11. Golovima Raičević i Bulatović uspjeli smo da izjednačimo na 11:11, a potom i preokrenemo na 14:12 i 15:13, što je bio rezultan na poluvremenu.

Nakon odmora, vicešampion Afrike je uspio da izjednači na 15:15. Uslijedila su dva gola Itane Grbić i jedan Kaće Bulatović, dok su protivnice dale jedan gol (18:16). Izjednačio je Tunis, a onda su “crvene” postigle tri gola u nizu (21:18). U poslednjih 10 minuta utakmice,  Crna Gora je povećala prednost na pet golova razlike (25:20, 27:22). Najveća razliku se stekla 15 sekundi prije kraja, prvim golom Đurđine Malović na šampionatu za 29:22, da bi se ipak meč završio sa “plus šest” (29:23).

U našem timu najefikasnija je bila Milena Raičević sa devet golova, dok je sedam postigla Katarina Bulatović.

Crna Gora će u petak u 17.45 igrati meč odluke za plasman u osminu finala protiv Brazila.