Rukometašice poražene od Mađarske u Đeru

Piše: Ognjen 685 pregleda Dodaj komentar
KEZISZOVETSEG.HU

Ženska rukometna reprezentacija Crne Gore poražena je od Mađarske 29:25 u kontrolnom meču u Đeru.

“Lavice”, predvođene Jovankom Radičević, počele su furiozno, u 11. minutu vodile 7:2, a prednost čuvale do 25. kada su Mađarice, ulaskom Noemi Hafre i Gabrijele Tot, došle do 10:10.

Od tog momenta, pa do posljednjih 10-ak minuta, ekipe su se smjenjivale u vođstvu, najveća prednost domaćih bila je dva gola razlike 18:16.

Posljednje vođstvo Crna Gora je imala u 44. minutu 22:21, da bi finiš pripao Mađaricama, koje su zaigrale čvrsto u odbrani i do kraja primile svega tri pogotka.

“Ova utakmica nam je bila jako korisna. Bez obzira na poraz, mislim da smo jako dobro odigrale . Napad i nove akcije koje smo vježbale su odlično prolazile, ali smo imale puno tehničkih grešaka, koje je Mađarska iskoristila i napravila razliku. U svakom slučaju,bila je to jako dobra provjera za nas”, smatra Majda Mehmedović.

Mađarska – Crna Gora 29:25

Đer – Gradska dvorana. Gledalaca: 2.000. Sudije: Jurinović, Mrvica (Hrvatska).

Mađarska: Bíro, E. Kiš, Elgaui, Hafra 6, Hornjak 3 (1), Kazai 6, Kišfaludi 1, N. Kiš, Kovač 3, Kovačič 1, Lukač, Mesaroš, Orban 3, Paloš-Bognar, Šacl 1, Tot 5 (1).

Crna Gora: Rakčić, Nenezić, Brnović 1, A. Bulatović, K. Bulatović 5, Despotović, Grbić, Jauković 3, Klikovac, Mehmedović 4, Pavićević, Premović 1, Radičević 5 (1), Raičević 5 (4), Ramusović, Ujkić 1.