Rukometašice pobjedom završile grupnu fazu Lige šampiona

Piše: Vladan 533 pregleda Dodaj komentar

Rukometašice Budućnosti sa pet pobjeda i porazom izborile su plasman u glavnu rundu Lige šampiona – izabranice Dragana Adžića u Sportskom centru ”Morača” savladale su Glasverket 22:21 (14:9) u utakmici posljednjeg kola grupe A elitnog klupskog takmičenja. U duelu protiv norveškog vicešampiona, trener Dragan Adžić dao je priliku mlađim igračicama koje će iznijeti teret i na Evropskom prvenstvu u Švedskoj koje je na programu u decembru, a njegove izabranice vodile su tokom čitavog meča i u finišu sačuvale pobjedu nakon što je Darli Zokebi de Paula odbranila šut Kristijansen u posljednjim trenucima duela.

Najiskusnije igračice su pošteđena u posljednjem duelu u 2016. godini, a igračice koje su budućnost Budućnosti i crnogorske reprezentacije, još jednom odlično iskoristile priliku i uz još jedno sjajno izdanje Zokebi de Paule, upisale peti trijumf, a jedini poraz doživjele su na gostovanju u Mecu u prethodnom kolu.

”Plave” u glavnu rundu prenose šest od maksimalnih osam bodova, nakon što su u prethodnom kolu poražene od Meca, čime su propustile priliku da u narednu rundu prenesu svih osam.

Đurđina Jauković je bila najefikasnija sa šest golova, dok su Đurđina Malović i Dijana Ujkić upisale po pet. Dali Zokebi de Paula je imala 14 odbrana, uključujući i sedmerac.

U redovima norveškog tima koji je nastup u Ligi šampiona završio bez boda, najefikasnije su bile Birna Berg Haraldsdotir i Martine Volf sa po četiri pogotka.

Glasverket je poveo, ali je odgovor Budućnosti bio silovit – ”plave” su postigle šest vezanih golova, od čega je Ujkić upisala četiri, pa je u 8. minutu na semaforu pisalo 6:1.

Uz sjajno izdanje u odbrani i raspoloženu Zokebi de Paulu, izabranice Dragana Adžića bez problema su održavale sigurnu prednost i na velikom odmoru vodile su 14:9, uz po četiri pogotka Jauković i Ujkić.

Početak drugog poluvremena pripao je gošćama iz Norveške koje su napravile mini seriju 3:1 i smanjile zaostatak na tri gola (15:12), nakon trećeg pogotka Volf.

Nakon što je Glasverket zaustavio bekove Budućnosti, uslijedila je i serija 6:1 u periodu od 45. do 54. minuta. Norveški tim je tako, šest minuta prije kraja došao do izjednačenja (20:20) nakon što je Mariane Iversen šesti put zatresla protivničku mrežu.

Tada je na scenu stupila Itana Grbić koja je sjajno asistirala Lazović za vođstvo 21:20, a potom zatresla protivničku mrežu za, ispostavilo se, nedostižna dva gola viška (22:20), četiri minuta prije kraja.

Haraldsdotir je smanjila na 22:21, a nakon neskorišćenog napada Budućnosti, Glasverket je imao 25 sekundi da dođe do izjednačenja. Junakinja pobjede bila je Zokebi de Paula, koja je u posljednjim trenucima meča odbranila šut Kristijansen za veliku pobjedu nove generacije Budućnosti i crnogorske reprezentacije.

U drugom meču posljednjeg kola grupe A, u subotu od 14 sati sastaće se Tiringer i Mec.

BUDUĆNOST – GLASVERKET 22:21 (14:9)

PODGORICA – Sportski centar ”Morača”. Gledalaca: 1. 500. Sudije: Kijauskaite, Zaliene (Litvanija). Sedmerci: Budućnost 3 (3), Glasverket 1 (0). Isključenja: Budućnost 6 minuta.

BUDUĆNOST: ZOKEBI DE PAULA (13 odbrana i sedmerac), Babović, Batinović, UJKIĆ 5, JAUKOVIĆ 6 (3), Pletikosić, Agović, Irman, MALOVIĆ 5, Bulatović, PAVIĆEVIĆ, Ramusović 2, Novović, Ahruk, LAZOVIĆ 2, GRBIĆ 2.

GLASVERKET: Rundbraten (10 odbrana), Langeli, Lejpart 1, Merg 3, Mo. Iversen, Bjornsen 2, Haraldsdotir 4, Josendal 1, Andresen, Bul – Engelstad, Kristijansen 3, Volf 4, Bronsta, Ma. Iversen 3.