Rukometašice osme u Sloveniji

Piše: Reprezentacija.me 647 pregleda Dodaj komentar

Na oproštaju od Evropskog juniorskog prvenstva, rukometašice Crne Gore su doživjele treći uzastopni poraz, četvrti u sedam mečeva, i zauzele 8. mjesto.

Tim Tatjane Jeraminok se protiv Norveške dobro držao do poluvremena, na kojem je imao minimalni minus (14:13), ali je u nastavku do izražaja došla duža klupa Skandinavki, koje su trijumfovale 28:23.

Najefikasnije su sa po pet golova bile kapitenka Tatjana Brnović i Branka Konatar, djevojke koje će biti priključene prvom timu Budućnosti. Odlična je bila i golmanka Tea Marinović, koja je dobila nagradu kao najbolja igračica među „crvenima”.

Zanimljivo je da su bila svega dva isključenja na utakmici, iako je Brnovićeva morala na dvominutno „hlađenje” već poslije 33 sekunde. Uzgred, Crna Gora je šutirala samo jedan sedmerac, a Norveška nije imala ni penal ni isključenje!

Norveška – Crna Gora 28:23 (14:13)

Celje – Dvorana „Zlatorog”. Gledalaca: 50. Sudije: Kjer i Pedersen (Danska). Sedmerci: Crna Gora 1 (1). Isključenja: Crna Gora 4 minuta.

Norveška: Grenlund, Alvern, Fagerhajm, Olsen 2, Hovland 1, Bergum 3, Intelhus 3, Elertsen 3, Huse, Strengenes 1, Lund 6, Huel, Dal 1, Rajstad 4, Gabrijelsen 3, Lundemo 1.

Crna Gora: Marinović, Zečević, Čogurić, Konatar 5, Adžić 3, Đoković 1, Čarapić 1, Ćorović 2, Nišavić 1, Šaranović 2, Jovićević, Brnović 5, Terzić, Šćepanović, Tomić, Novaković 3.