Rukometašice izgubile od Danske

Piše: Vladan 780 pregleda Dodaj komentar
maja savic kadetkinje

Ženska kadetska rukometna reprezentacija Crne Gore izgubila je od Danske 23:17 u drugoj utakmici grupe B.

Početak utakmice je bio bolji za Dansku, koje su vodile 5:1, zahvaljujući dobroj odbrani i izvanrednim odbranama golmanke Ide Vium.  Do kraja meča, Crna Gora je pokušala da smanji razliku, ali nije uspjela jer je Danska kontolisala igru. U drugom poluvremenu, crnogorske igračice su pokazale da su ambiciozne i da žele da preokrenu rezultat. Počele su da igraju veoma dobro u odbrani, ali na drugoj strani, u napadu, nisu bile dobre. Gubile su loptu, što su Dankinje koristile za kontranapade.  Igračice Flemminga Larsena su imale 5 golova prednosti 10 minuta prije kraja utakmice, što su sačuvale i na kraju pobijedile 23:17.

Izabranice Maje Savić igraće sjutra u 13 sati protiv Holandije utakmicu trećeg kola.

Reprezentacija Crne Gore ima po jednu pobjedu i poraz, a plasman u narednu rundu izboriće po dvije najbolje selekcije iz sve četiri grupe.

Crna Gora-Danska 17:23 (7:13)

Crna Gora: Nenezic, Rajkovic – Ujkic, Grbic 3, Prelevic 1, Cavlovic, Muratovic 1, Stankovic, Ristic, I. Pavicevic, J. Pavicevic, Senic 3, Jaukovic 2, Agovic 1, Malovic 6, Arsenijevic.

Danska: Reinhardt, Vium – Boegelund 2 , Baekheoj 2, L. S. Christensen, Pytlick, Johansen 4, Kristiansen 7, Mikkelsen, Flader 4, Jakobsen, O. Christensen 1, Lykkegaard, Hald 1, Nielsen, Pedersen 2