Rukometašice izborile plasman na Svjetsko prvenstvo!

Piše: Vladan 678 pregleda Dodaj komentar

Sedam godina, 10 uzastopnih velikih takmičenja – rukometašice Crne Gore su izborile plasman na Svjetsko prvenstvo u Njemačkoj, jer su nakon 33:26 u Baru, danas u Minsku izgubile od Bjelorusije sa 25:23.

“Lavice” su bolje počele i meč i iskoristile treću šansu da povedu tri razlik, tj. 10 ukupno, kada je Dijana Ujkić iz kontre pogodila u 14. minutu za 6:3.

Nakon tajm-auta slovenačkog stručnjaka Tomaža Čatera, Bjeloruskinje su odgovorile serijom 6:0 i preokrenule na 9:6.

Majda Mehmedović je prekinula crnu seriju golom iz mrtvog ugla i najavila da će “crvene” sačuvati prednost iz “Topolice”.

U drugom poluvremenu su izabranice Dragana Adžića konstantno vodile, dva puta stizale i do rekordnih plus četiri, ali su malo spustile tempo kada je bilo jasno da će izboriti vizu za SP, pa je Bjelorusija serijom 3:0 u finišu stigla do pobjede.

Bjelorusija – Crna Gora 25:23 (11:10)

Minsk – Dvorana „Uručje”. Gledalaca: 500. Sudije: Jurinović i Mrvica (Hrvatska). Sedmerci: Bjelorusija 3 (3), Crna Gora 5 (4). Isključenja: Bjelorusija 6, Crna Gora 8 minuta.

Bjelorusija: Nikitina, KUMPELJ (devet odbrana), Trizno, NESTJERUK 2, Mazgo, DRONOVA 1, JEMELJANJENKA, VASILJEVSKAJA 4, Iljina 1, Kotina 3 (1), Artjuhovič 2, Azolina, LOBAČ 3, JOŽIKAVA 4 (2), Silickaja 3, Šamanovskaja 2.

Crna Gora: Rajčić (osam odbrana), HASANIĆ (tri odbrane), Babović, Đoković, JAUKOVIĆ 5, Brnović, UJKIĆ 5 (1), Malović, Premović 2, Pavićević, RAMUSOVIĆ 2, MEHMEDOVIĆ 5, DESPOTOVIĆ, RAIČEVIĆ 4 (3), Grbić.