Rukometašice Budućnosti razbile Krim!

Piše: Ognjen 696 pregleda Dodaj komentar

Rukometašice Budućnosti ostvarile su petu pobjedu u Regionalnoj ligi  – izabranice Dragana Adžića u utakmici prvog kola četvrtog turnira regionalnog takmičenja savladale su u Skoplju slovenački Krim 35:24 (17:9).

”Plave” su od starta nametnule svog ritam, dominirale u svim segmentima igre i došle do ubjedljive pobjede protiv tima koji će biti protivnik i u glavnoj rundi Lige šampiona, koja počinje 31. januara.

Sve igračice su dobile priliku, najefikasnija je bila Biljana Pavićević sa sedam golova, Radmila Petrović je postigla šest, dok su Katarina Bulatović i Kristina Neagu po četiri puta zatresle protivničku mrežu.

Odnos djevojaka je bio sjajan od prvog do posljednjeg minuta i zboga toga sam izuzetno zadovoljan, kao i činjenicom da su sve igračice ostale zdrave. Krim je kvalitetan protivnik i bila je ovo veoma dobra provjera. Sve igračice su dobile priliku, zadovoljan sam izdanjem svih djevojaka jer su pokazale pravi odnos i dobru formu. Najvažnije je da smo utakmicu otvorili na pravi način, to je veoma važan segment. Igrali smo kvalitetno u odbrani, postigli veliki broj golova iz tranzicije. Postigli smo veliki broj golova u prvom poluvremenu. U finišu meča smo primili nekoliko nepotrebnih golova, ali nemam nikakvih zamjerki i veoma sam zadovoljan – kazao je Adžić.

”Plave” će u četvrtak (19 sati) igrati protiv domaćina Metalurga i biće to posljednja provjera pred nastavak Lige šampiona i premijerni meč u glavnoj rundi protiv Dinamo Sinare, koji se igra 31. januara u Volgogradu.

– Probaćemo da iskoristimo na najbolji način i duel protiv Metalurga iako se radi o mladom timu. Ne poznaju nas i priliku će dobiti sve igračice. Želim da probamo određene taktičke zamisli i nadam se da će i odnos biti na zadovoljavajućem nivou – zaključio je Adžić.

U prvom meču turnira u Skoplju, Danilovgrad je savladao Metalurg 21:18 (10:9).

Krim – Budućnost 24:35 (9:17)

Skoplje – Dvorana ”Autokomanda”. Gledalaca: 200. Sudije: Krkačev, Kolevski (Makedonija). Sedmerci: Krim 4 (3), Budućnost 3 (3). Isključenja: Krim 6, Budućnost 8 minuta.

Krim: Petruhina, Stefanišin, Artsiukovič 3, Jurić, Pino 1, Mavsar 6, Hrnčić 1, Bajramovska, Omoregie 1, Koren 4, Janković 4, Gregorc 1.

Budućnost: Voltering, Žderić, Petrović 6, Neagu 4, Nikolić, Dalbi 3, Bulatović 4, Ramusović 2, Cvjiić 2, Despotović 2, Pavićević 7, Bizdra 1, Knežević 4, Lazović.