Rukometašice Budućnosti izgubile od Baja Marea

Piše: Vladan 743 pregleda Dodaj komentar
Rukometašice Budućnosti poražene su od Baja Marea 23:22 (11:9) u drugom meču na turniru u Bukureštu, prvom u nizu provjera pred početak nove sezone u Ligi šampiona.

Aktuelne šampionke Evrope u prvom meču na turniru u glavnom gradu Rumunije savladale su Rostov Don (26:23), a u drugom su poražene od Baja Marea, koji je imao prednost u većem dijelu meča i došao do pobjede u duelu koji je bio izjednačen do samog kraja.

Rumunski tim koji je nedavno osvojio trofej Super kupa Rumunije pobjedom protiv učesnika Lige šampiona Bukurešta i koji se sprema za kvalifikacioni turnir za najkvalitetnije evropsko takmičenje čiji je domaćin, sredinom prvog poluvremena stekao je tri gola prednosti, koje je imao u nekoliko navrata, da bi nakon prvih 30 minuta vodio 11:9.

Baja Mare je tri gola viška imao i u 35. minutu kada je bivša igračica Budućnosti Katarina Ježić pogodila za 13:10, uz crveni karton koji je dobila Dragana Cvijić zbog trećeg isključenja.

Budućnost je još jednom imala dva gola viška (16:14), nakon čega je rumunski tim stigao do izjednačenja (18:18), a potom i preokrenuo na 20:18 u 49. minutu.

Budućnost je izjednačila (21:21) u 54. minutu, ali je Baja Mare bio bolji u neizvjesnoj završnici i stigao do prve pobjede na turniru, nakon poraza od Rostov Dona (29:25).

Trebao nam je jedan ovakav meč i zadovoljan sam i ovom provjerom. Ima segmenata u igri u kojima još nijesmo na potrebnom nivou kao što je realizacija, ali to je i očekivano u ovoj fazi priprema. Baje Mare je potvrdio visok kvalitet i energiju praktično pred svojim navijačima, izvukli su maksimum iz nas, ali to ovog puta nije bilo dovoljno za pobjedu. Veoma korisna provjera i duel koji će biti odličan za analizu i podizanje forme uoči početka nove sezone – kazao je Adžić.

Kristina Neagu, Milena Raičević, Majda Mehmedović i Katarina Bulatović (tri iz sedmerca) bile su najefikasnije u našem timu sa po četiri pogotka.

Radmila Petrović i Suzana Lazović postigle su po dva, dok su se po jednom u strijelce upisale Dragana Cvijić i Kinga Ačruk.

Marta Žderić imala je 14 uspješnih intervencija.Uslijedio je i period najbolje igre izabranica Dragana Adžića koje su postigle pet vezanih golova, pa su u 40. minutu imale dva gola viška – 15:13.

Budućnost će kao prvoplasirana u grupi igrati u finalu turnira u Bukureštu, a protivnik u meču za trofej koji je na programu u nedjelju (17 sati po našem vremenu) biće pobjednik iz okršaja Bukurešt – Vardar.

tekst/foto: zrkb.me