Rukometaši podigli trofej, navijači žele Lovćen u SEHA ligi

Piše: Ognjen 573 pregleda Dodaj komentar

U posljednjem kolu Mini lige za prvaka rukometaši ”Lovćena” i ”Jedinstva” odigrali su bez pobjednika – 24:24 (13:14).

Tim Duška Milića do devete titule u klupskoj istoriji došao je sa 15 pobjeda, dva remija i samo jednim porazom.

Današnji duel u Sportskom centru protekao je u slavljeničkoj atmosferi. Pred oko hiljadu ljubitelja rukometa, Cetinjani su i pored nešto lošije partije  ostali neporaženi.

Upravo se ekipa iz Bijelog Polja pokazala kao najteži protivnik Cetinjanima ove sezone. Naime, od četiri ovosezonska duela, aktuelni šampion pobijedio je samo jednom (20:17), a kao gost u Bijelom Polju doživio je jedini ovosezonski poraz (17:16), ali i jedini remi (24:24).

Prvih desetak minuta protekli su u izuetno tvrdoj igri a rezultat od 3:1 za domaće to najbolje oslikava. Kako je vrijeme odmicalo tako su se gosti oslobađali pa su predvođeni Danilom Joksimovićem u 20. minutu poveli sa 8:6.

U preostalom dijelu prvog poluvremena, viđena je nešto efikasnija igra, a gosti su uspjeli da zadrže minimalno vođstvo (14:13).

Odbrana ”Lovćena” bila je na većem nivou u nastavku. Predvođeni raspoloženim Filipom Borozanom na golu, Cetinjani su u 40. minutu stigli do dva gola razlike (19:17).

Gosti su veoma brzo odgovorili. Uz par grešaka rukometaša domaćih ”Jedinstvo” je serijom od 5:0 u 48. minutu prvi put stigao do tri gola viška (22:19).

Periodom dobre igre, ”Lovćen” je uspio da se vrati i da u 56. minutu povede – 24:23.

U uzbudljivom finišu gosti su uspjeli da poravnaju i da ostanu neporaženi.

Najefikasniji igrači u redovima cetinjskog tima bilu su Radovan Stanojević i Luka Vujovič sa po pet golova, dok je kod gostiju najbolji bio pomenuti Joksimović sa šest pogodaka.

Na kraju meča, uz veliku bakljadu, predjsednik Rukometnog saveza Crne Gore Petar Kapisoda, dodijelio je pehar i medalje novom – starom šampionu. Takođe, proslavljeni crngorski rukometaš uručio je trofej i kadetima ”Lovćena” koji su i ove sezone u svom uzrastu bili neprikosnoveni.

Lovćen – Jedinstvo  24:24 (13:14)

Dvorana Sportskog centra, gledalaca: oko 1000. Sudije: Miloš Ražnatović i Ivan Pavićević.

LOVĆEN: Borozan, Krivokapić 1, Pajović, L. Vujović 5, Kaluđerović 3, Mudreša, Mitrović 1, V. Vujović, Đurović 1, Perović, Latković 3, Lakićević, Stanojević 5, Mrvaljević 1, Bulajić 2, Damjanović 2.

JEDINSTVO: Lutovac, Racković 2, Vojinović, Babović 3, Femić, Danić 3, Barac 2, Zonjić 5, Varagić 3, Jelić, Ljaljević, Joksimović 6.