Rukometaši neriješeno sa Tunisom na startu turnira u Umagu

Piše: Vladan 728 pregleda Dodaj komentar

Rukometna reprezentacija Crne Gore igrala je večeras sa Tunisom neriješeno 31:31 (18:20), u utakmici prvog kola međunarodnog turnira u Umagu.

Crnogorci su dobro krenuli u susret, no Tunižani su pokazali svoju brzinu i brzo preuzeli vođstvo. Crna Gora se nije predavala do kraja, često je bila rezultatski odmah uz Tunis, te je na kraju susret završio bez pobjednika.

Izabranici Dragana Đukića brzim napadom već na početku susreta imali su prednost od 3:1 i držali su vođstvo sve do desetog minutu susreta. Uslijedilo je nekoliko tehnički grešaka koje je Tunis spremno kaznio i u dvanaestom minutu je izjednačio na 6:6, a potom preko Oussame Hosnije i poveo sa +2 (8:6). Bio je to znak za Crnu Goru da pozove minut odmora koja je očito dobrodošla momcima jer su nakon toga počeli pritiskati Tunis i stigli na samo pogodak zaostatka. Ali, Tunis nije dopustio protivnicima da se dodatno približe i vratio je svoje vođstvo na dva gola koje se zadržalo i po odlasku na odmor (20:18).

Raspoloženije je drugo poluvrijeme otvorila Crna Gora koja je prebacila u brzinu više te je nakon samo šest minuta igre u nastavku nošena obranama Nebojše Simića izjednačila na 21:21. Tunis je pokazao da su fizički vrlo snažni i dobro je mučio crnogorsku odbranu koja je popustila i Tunis odlazi na novih +2 (24:22). Crna Gora niti u jednom trenutku nije pokazivala da ne može, uz 5-1 obranu s isturenim Igorom Markovićem vratila je susret u neizvjesnost u 54. minuti kada je na semaforu stajalo 28:28. U posljednju minutu ušlo se sa 31:30 za Crnu Goru nakon pogotka Marka Lasice, a zatim je i Tunis izjednačio na 31:31 te je taj rezultat ostao i nakon isteka 60. minuta.

Kod Crne Gore najefikasniji bili su Stefan Čavor i Vasko Ševaljević sa pet pogodaka, a kod Tunisa najbolji je bio Oussama Boughanmi s 12 golova.

Drugi dan HEP Croatia Cupa donosi utakmicu Hrvatske i Tunisa s početkom u 18 sati, dok će Crna Gora sa Hrvatskom igrati 9. januara od 18 sati.

CRNA GORA – TUNIS 31:31 (18:20)

CRNA GORA: Mijatović, Mijušković, Simić; Simović, Majić 3, Radović 1, Čavor 5, Marković 4, Vujović 3, Anđelić 3, Grbović, Lipovina, Ševaljević 5, Campar 1, Petričević, Božović 2, Lasica 4, Radojević

TUNIS: Missaoui, Ma. Soussi; Toumi 1, Tej 2, Bannour 3, Maggaiz, Zaeid, Youssfe, Sanai 2, Boughanmi 12, Saied 1, Hosni 1, Jaballah, T. Jallouz, Chouiref 1, Mo. Soussi 2, W. Jallouz 5, Ben Bdallah