Rukometaši Lovćena odbranili trofej u Kupu!

Piše: Ognjen 634 pregleda Dodaj komentar

Rukometaši „Lovćena“ odbranili su trofej u Kupu. Cetinjani su večeras u Tivtu savladali domaći tim „Partizana“ – 23:18 (12:12).

Cetinjanima je ovo bio 11. trofej Kupa u istoriji kluba, a deveti u nezavisnoj Crnoj Gori.

Uvodni dio meča protekao je u tvrdoj igri, a uslijed velikog broja grešaka na obje strane rezultat posle deset minuta bio je 2:2.

Nakon toga, timovi su podigli nivo igre, a nešto bolji protok lopte u napadu Tivćani su iskoristili pa su u 15. minutu imali prednost od 9:6. Kako se bližio kraj prvih 30 minuta, „Lovćen“ je učvrstio svoju odbranu zahvaljujući čemu je do poluvremena poravnao na 12:12.

Drugi dio igre apsolutno je pripao novom šampionu.

Predvođeni golmanom Danilom Mihaljevićem, rukometaši „Lovćena“ iz minuta u minut su podizali nivo svoje igre pa su serijom od 5:0 u 46. minutu imali prednost od četiri gola (17:13).

Izabranici Zorana Abramovića nastavlili su sa čvrstom odbranom, a pomenuti Mihaljević bio je nepremostiva prepreka za šutere domaćina pa je „Lovćen“ sačuvao stečenu prednost i sasvim zasluženo stigao do novog trofeja.

Partizan – Lovćen 18:23 (12:12)

Dvorana Župa u Tivtu, gledalaca: 600. Sudije: M. Ražnatović i I. Pavićević.

Partizan: Čule, Sinđić, Peskonjić, Samardžić 3, Peruničić 5, Perišić 2, Blečić, N. Drakulović 6, Čolo, Leković, Radulović, Dosković, Međedović 2, V. Drakulović, Lasica.

Lovćen: Mihaljević 1, Matović, Beloica, Stanojević 2, Pajović, Krivokapić, Jauković 2, Lakićević, Kaluđerović 6, Drašković, Perović, Latković 8, Ašanin, Tomanović, Bulajić 3, Damjanović 1.