Rukometaši Lovćena i rukometašice Budućnosti osvajači Kupa

sport
Piše: sport 738 pregleda Dodaj komentar

rukomet-kup-finale-300x167Rukometašice Budućnosti osvojile su Kup Crne Gore, „plave“ su danas savladale Budućnost II, kadetsku selekciju našeg rukometnog giganta, 32:18 u finalu.

Tim Dragana Adžića odbranio je duplu krunu u nacionalnim takmičenjima, osvojio sedmu uzastopnu u nezavisnoj Crnoj Gori i zaokružio uspješnu sezonu podmlađenog tima.

Ekipa Budućnosti II, predvođena rukometnom legendom Majom Savić na klupi, pružila je dostojan otpor jednom od najjačih timova Evrope, obzirom da se radi o igračicama koje nijesu starije od 17 godina. Na poluvremenu meča u dvorani „Rex“ u Kokotima, seniorke podgoričkog tima imale su prednost od 16:8.

Reprezentativna krila Radmila Miljanić i Majda Mehmedović, te bek Ivana Božović bile su najefikasnije sa po sedam golova u meču.

U Budućnosti II, okosnici kadetske reprezentacije Crne Gore, najefikasnija bila je desni bek Đurđina Malović sa osam golova.

Za Budućnost, ovo je treći trofej ove sezone, nakon titule prvaka Crne Gore i osvajanja Regionalne lige.

***********  ************  ************

rukometasi lovcenaRukometaši Lovćena pobijedili su večeras na Cetinju ekipu Mojkovca (28:22) i peti put od povratka nezavisnosti naše zemlje osvojili Kup Crne Gore, čime su odbranili duplu krunu osvojenu prošle godine.

Cetinjani su opravdali ulogu favorita, a već do odmora imali su četiri gola prednosti (15:11). Istina, gosti su u nastavku pružili sjajan otpor, u dva navrata stigli na samo gol zaostatka (u 46. minutu bilo 20:19, a u 51. 22:21), ali izabranici trenera Zorana Abramovića nijesu dozvolili iznenađenje, pa su sezonu u kojoj na domaćoj sceni nijesu doživjeli poraz, krunisali sa oba trofeja.

Dvorana: SC ,,Lovćen”. Gledalaca: 600. Sudije: Ražnatović i Pavićević (oba sa Cetinja). Sedmerci: Lovćen 4(3), Mojkovac 5(4). Isključenja: Lovćen 6, Mojkovac 4 minuta.

LOVĆEN: Abramović 1 (6 odbrana), Borilović (7 odbrana), Lipovina, Jovetić 2, Popović 5, I.Radović, Marković 5, Pejović, Kaluđerović, Drašković 1, M. Radović 2, Vujović, Perišić 3, Nikolić, Lasica 3, Grbović 6.

MOJKOVAC: Cvetković (14 odbrana), Bogavac 8, Barac, Rakočević 3, Tomović, Sošić, Žurić, Kruščić, Rondović, Mišnjić, Smolović 1, Turković 4, Zejak, Gačević, Savić 1, Vuković 4.