Rukometaši Crne Gore poraženi od Hrvatske

Piše: Vladan 801 pregleda Dodaj komentar

Iako su na poluvremenu vodili 12:10, rukometaši Crne Gore su na zatvaranju “Croatia cupa” u Umagu poraženi od domaćina sa 28:23.

Raspoloženi Fahrudin Melić, koji je realizovao svih pet šuteva u prvih 30 minuta, i drugovi su konstantno držali prednost sve do 34. minuta, kada je Miloš Vujović povisio na 14:12.

Zlatko Horvat je preokrenuo sa tri vezana pogotka, da bi Luka Stepančić sa dva gola u 42. minutu prvi put donio “vatrenima” plus dva (19:17).

Crna Gora je smogla snage da preko Mirka Radovića dva puta izjednači (20:20 i 21:21), ali je favorit u finišu napravio seriju 7:1 i stigao do 28:22.

Mirko Milašević je u samom finišu postavio konačnih 28:23 i prekinuo golgeterski post dug osam minuta…

Melić, Stefan Čavor i Vuko Borozan su bili najefikasniji u našem timu sa po pet golova, dok je Hrvate predvodio ljevoruki tandem Zagreba – krilo Zlatko Horvat je devet puta tresao mrežu (četiri iz sedmerca), a bek Luka Stepančić šest puta.