Rukometaši bolji od selekcije BiH u prvom meču

Piše: Reprezentacija.me 656 pregleda Dodaj komentar

Prvu od dvije prijateljske utakmice rukometaša Crne Gore i BiH obilježili su fenomenalni golmani – Nebojša Simić je odbranio 17 šuteva i sedmerac, a Benjamin Burić je zaustavio ukupno 20 lopti, od čega četiri sa penala.

U sjenci obračuna dvojice bundesligaških čuvara mreže ostali su svi drugi, ali će se pamtiti pobjeda „lavova“, koji su slavili sa 21:18.

Selekcija Bosne i Hercegovine je povela 4:2 u Univerzitetskoj dvorani u Podgorici, ali nije dala gol skoro 11 minuta, pa su domaći sa dva pogotka Stevana Vujovića i po jednim Nemanje Grbovića iz sedmerca, Vuka Lazovića i Milana Popovića preokrenuli na 7:4.

Tim Bilala Šumana je izjednačio na 7:7, ali su puleni Dragana Đukića sa četiri gola poveli 11:7.

U nastavku su gosti nekoliko puta prišli na minus dva, ali je Grbović realizovao dvije kontre, a Popović pogodio praznu mrežu za 16:11 u 42. minutu.

Kada je sedam minuta kasnije povratnik u reprezentaciju, 19-godišnji Branko Vujović, pogodio za 19:13, bilo je jasno ko će pobijediti.

Isti rivali će se sastati i u subotu u 16.30 časova u istoj sali.

Crna Gora – BiH 21:18 (11:8)

Podgorica – Univerzitetska dvorana. Gledalaca: 300. Sudije: Vujačić i Kaluđerović (Crna Gora). Sedmerci: Crna Gora 6 (2), BiH 4 (2). Isključenja: Crna Gora 4, BiH 8 minuta.

Crna Gora: Borilović, Mijušković (odbrana i sedmerac), Simić (17 odbrana i sedmerac), Perišić 2, Popović 2, Čavor, Pejović, Anđelić 1, B. Vujović 2, Radović, Bakić, Radojević, Čampar, Lazović 1, S. Vujović 2, Ševaljević 1 (1), Petričević, Božović 3, Lasica 2, Grbović 5 (1).

BiH: B. Burić (16 odbrana i četiri sedmerca), Ahmetašević, Tarabokija 2, Delić, Perić, Vranješ 4, Vrgoč, Panić 2, Mandić, Klis, Terzić 3 (2), Toromanović, Haseljić, Grđan, Nuić 1, Predragović 4, Vegar 2.