Rukometaši bolji od Bjelorusije pogotkom u posljednjoj sekundi

Piše: Ognjen 654 pregleda Dodaj komentar

Rukometna reprezentacija pobijedila je Bjelorusiju u prvom meču baraža za Svjetsko prvenstvo.

U “Morači” je bilo 28:27 za tim Ljubomira Obradovića, a “crveni” su došli di trijumfa u uzbudljivom finišu, jer su desetak sekundi prije kraja gubili sa 27:26.

Prvo je Borozan izjednačio, Bjelorusiju u u trci da postignu gol izgubili loptu i omogučili kontranapad Crnoj Gori koji je bukvalno u posljednjem trenutku realizovao Fahrudin Melić.

Gosti su inače bili bolji protivnik, u nekoliko navrata su imali i po pet golova prednosti, ali su crnogorski rukometaši na kraju na čudesan način preokrenuli i stekli nadu da mogu na Svjetsko prvenstvo.

Crna Gora je u 45. minutu prvi put izjednačila (18:18), a bilo je i 19:19 dva minuta kasnije.

Bjelorusija je u nastavku ponovo stekla prednost, koja je u 49. minutu iznosila četiri gola (23:19).

Najefikasniji u crnogorskoj selekciji, na čijem golu se istakao Rade Mijatović sa 14 odbrana, bio je Melić sa šest, dok je gol manje postigao Vasko Ševaljević.

U bjeloruskom timu najbolji je bio Sergej Rutenka sa osam, dok je Pukoski postigao šest.