sport
Piše: sport 864 pregleda Dodaj komentar

rk lovcenSutjeska      23 (11)

Lovćen 37 (16)

NIKŠIĆ – Dvorana: SC ,,Nikšić“.Gledalaca: 100. Sudije: Bailović i Mlatišuma (obojica iz Pljevalja). Sedmerci: Sutjeska 3 (2), Lovćen 4 (3). Isključenja: Sutjeska 4, Lovćen 6 minuta.

SUTJESKA: Nenezić, Bojanić, Šekarić 3, Blagojević 4, Čizmović 4, Rakočević 4, Blečić 1, D. Đurđevac 2, S. Đurđevac, Damjanović 3, Jauković, Burić 1, Vujović 1, Radović, Zmajević, Kekić.

LOVĆEN: Abramović, Lipovina 1, Jovetić 4, Popović 5, Radović, Marković 7, Petričević 1, Cicmil, Kaluđerović 2, Borilović, Drašković 2, Radović 3, Perišić 1, Nikolić 1, Lasica 1, Grbović 9.

Cetinjani su odbranili titulu – rukometaši Lovćena pobjedom u Nikšiću nad Sutjeskom tri kola prije kraja sezone ovjerili su petu titulu prvaka od povratka nezavisnosti naše zemlje.

Gosti su opravdali ulogu favorita i prema očekivanjima lako izašli na kraj sa Nikšićanima, s obzirom da pitanje pobjednika nijednog trenutka nije dolazilo u pitanje. Cetinjani su u drugom poluvremenu potpuno potopili domaće, koji su ostavili blijed utisak.

– Moram da čestitam momcima s obzirom da 37 mečeva nijesmo izgubili. I pored teške finansijske situacije vjerujem da ćemo uspjeti da osvojimo duplu krunu. Svakako ne treba zaboraviti da su nas napustila tri ključna igrača i da smo na izmaku snage. Nadam se da će se neko na rezultate Lovćena okrenuti, jer ovi momci to zaslužuju – istakao je Zoran Abramović, trener Lovćena.

Mojkovac   22 (12)

B. rivijera    19(9)

MOJKOVAC – ŠC ,,Vuksan Đukić“. Gledalaca: oko 1.000. Sudije: Mitrović (Podgorica) i Vešović (Berane). Sedmerci: Mojkovac 2 (1), B. Rivijera 3 (1). Isključenja: Mojkovac 10, B. rivijera 8 minuta. Crveni karton: Predrag Sošić 3×2 u 57. minutu (Mojkovac).

MOJKOVAC: Cvetković, Bogavac 4, Barac 1, Rakočević 3, Tomović, Sošić 1, Žurić, Tomović, Rajković, Mišnić, Smolović 2, Turković 3, Gačević, Savić 4, Vuković 4, Kruščić.

BUDVANSKA RIVIJERA: Mijušković, S. Vuković 2, Milić 1, Peruničić 6, Lakić 5, Vujović 1, Ojdanić 3, Krivokapić, Glendža, Simović, N. Vuković, Zeković.

Mojkovac je potpuno zasluženo došao do bodova protiv Budvanske rivijere.