Rudar razbio Sutjesku, Mladost konačno srušila Budućnost

Piše: Reprezentacija.me 717 pregleda Dodaj komentar

Šampion je na vrhu, i to sam – u derbiju 6. kola, Rudar je razbio Sutjesku (4:1) i sa 14 bodova pobjegao najbližim konkurentima.

Pljevljaci su pod Golubinjom poveli preko Živkovića u 7. minutu, a već u 12. je izjednačio Karadžić.

To je bilo sve od prvaka Crne Gore iz 2013. i 2014. godine – tim Mirka Marića je već do poluvremena riješio stvari pogocima golmana Radanovića iz penala u 22. i Markovića u 33. minutu, koji je u 64. i postavio konačnih 4:1.

U drugom velikom derbiju 6. kola, Mladost je konačno pobijedila Budućnost u šampionatu nezavisne Crne Gore.

Nakon 19 poraza i četiri remija, tim sa Cvijetinog brijega je slavio sa 3:1 i prekinuo najenugodniju tradiciju u našem fudbalu.

Golove za tim Nikole-Peca Rakojevića su dali Šćepanović u 1, Raičević u 52. i Novović u 75. minutu, a sve što je najveći crnogorski klub uspio da uradi je da izjednači preko Nikača u 39.

Zeta, koja je do ovog kola dijelila 1. mjesto sa Rudarom, ubjedljivo je poražena od Grblja u Radanovićima.

Najbliži pratilac šampiona je iznenađujuće, ali i sasvim zasluženo, Dečić – Tuzani su na svom terenu savladali Petrovac sa 3:1 i sada imaju 13 bodova, jedan manje od Pljevljaka.

Rezultati 6. kola

Rudar – Sutjeska 4:1 (Živković 7, Radanović 22. penal, Marković 31, 64 – Karadžić 12)

Budućnost – Mladost 1:3 (Nikač 39 – Šćepanović 1, Raičević 52, Novović 75)

Dečić – Petrovac 3:1 (Lakićević 9. penal, Ljuljđuraj 34, 42 – Kapisoda 71)

Grbalj – Zeta 4:1 (Vukčević 29, 88, Tučević 49, Kopitović 57 – Bjedov 72)

Mornar – Bokelj 0:1 (Nikezić 15)