Ročesti promašio pobjedu Zvezde, Dubljević i Valensija poraženi od Himkija

Piše: Ognjen 653 pregleda Dodaj komentar
Foto - euroleague.net

Košarkaši Žalgirisa pobjedili su Crvenu Zvezdu pred svojim navijačima 78:76.

Litvanski sastav je u posljednjoj četvrtini izborio trijumf u prvom kolu elitnog takmičenja. Beograđani su parirali do samog kraja, ali je u neizvjesnoj završnici domaći sastav bio precizan sa penala i to je presudilo.

U posljednji minut ušlo se sa 74:73 za domaće. Nakon toga je Pangos pogodio za dva pa Ulanovas dva puta sa penala. Uzvratio je trojkom naš Milko Bjelica za 78:76 na 15 sekundi prije kraja. Crveno-bijeli su odigrali odličnu odbranu i na izvođenju su praktično natjerali rivala na grašku i dobili napad za produžetak ili pobjedu. Ročesti je probao za tri, ali je bio neprecizan.

Bjelica je meč završio sa sa 18 poena i bio je najefikasniji u poraženom timu. Antić je dodao 17, a Ročesti 10 koševa uz sedam asistencija. Na drugoj starni 15 poena Jankunasa.

Foto – euroleague.net

Himki je pobijedio Valensiju 75:70. Lakše nego što rezultat kaže je ruski sastav stigao do trijumfa pošto je konstantno tokom posljednje četvrtine imao sigurnu prednost do 10 poena.

Marko Todorović nije dobio ni sekund u pobjedničkom timu, a 19 koševa ubacio je Šved. Kod Valensije devet poena Dubljevića, 22 Grina.