Rijeka deklasirala Hajduk na Poljudu – pogodio Momo Raspopović! (VIDEO)

Piše: Ognjen 944 pregleda Dodaj komentar

Fudbaleri Rijeke su u derbiju 17. kola Prve HNL kao gosti na Poljudu deklasirali Hajduk sa 4-0 (1-0).

Duel na stadionu Hajduka obilježile su neiskorišćene prilike domaćina, dok su gosti znalački koristili sve ponuđene šanse.

Rijeka je do prednosti stigla u završnici prvog poluvremena kada je nakon ubacivanja Andrijaševića sa desnog krila Čolak šutirao sa ivice kaznenog prostora, njegov udarac Ljubić je kratko odbio, a najbrži je bio Acosty za 1:0.

U nastavku utakmice Hajduk je imao terensku dominaciju i nekoliko izglednih prilika ali nije uspio poravnati rezultat da bi u samoj završnici Rijeka postigla tri gola kojima je stigla do visoke pobjede.

U 82. minutu crnogorski fudbaler Momčilo Raspopović je presjekao nonšalantno odigravanje glavom Hamze, sjurio se prema golu Hajduka i preciznim udarcem sa 16 metara pogodio za 2-0. Pet minuta nakog toga Gorgon je krunisao odličnu kombinaciju Andrijaševića i Čolaka da bi u sudijskoj nadoknadi Halilović iznenadio neopreznog Ljubića za konačnih 0-4.

Ovom pobjedom Rijeka je stigla na treće mjesto sa 28 bodova, koliko ima i četvrta Lokomotiva, dok je Hajduk drugi sa 31 bodom. Na vrhu je Dinamo sa 38 bodova.