Revanš Italijana: Budućnost poražena od Ređo Emilije

Piše: Vladan 612 pregleda Dodaj komentar

Košarkaši Budućnost Volija večeras su protiv Ređo Emilije doživjeli poraz, u utakmici šestog kola B grupe Evrokupa.

Italijanska ekipa se revanširala “plavima” za poraz u Podgorici. Domaća ekipa je bila bolja rezultatom 77:71.

Budućnost ima bolji međusobni skor, jer je u “Morači” pobijedila sa osam poena razlike (82:74).

Tri četvrtine bio je izjednačen meč, da bi utakmica bila prelomljena u posljednjoj četvrtini, koju je domaća ekipa dobila 21:13.

Ovo je treći uzastopni poraz Budućnosti u Evrokupu. Podgorički tim ima skor od po tri trijumfa i poraza.

Najefikasniji u ekipi Budućnosti bili su Gordić sa 20 poena i Ivanović sa 13.

U domaćem timu po 17 poena su imali Markoišvilija i Sane, Dela Vale je ubacio 14, dok je 13 dodao Rajt.

Budućnost će u sljedećem kolu, 6. decembra, dočekati Hapoel.

Ređo Emilija – Budućnost Voli 77:71 (18:19, 19:18, 19:21, 21:13)

Ređo Emilija: Musini, Dž. Rajt 13, Bonaćini, Kandi 4, Dela Vale 14, Rejnolds 10, Markoišvili 17, K. Rajt, Ćipola, Sane 17, De Viko 2, Čeva.

Budućnost Voli: Ivanović 13, Su. Šehović 3, Barović 9, Se. Šehović 4, Starovlah 1, Gordić 20, Bojić, Z. Nikolić 2, Gibson 11, Lendri 6, D. Nikolić 2.