Revanš Gruzije, poraz Crne Gore

Piše: Ognjen 706 pregleda Dodaj komentar

Omladinska fudbalska reprezentacija Crne Gore poražena je danas u Podgorici, u prijateljskom meču, od Gruzije 2:0.  Njihov prvi međusobni duel, igran prije dva dana, pripao je crnogorskim fudbalerima 2:0.

Gruzija je do pobjede i revanša došla golovima Ratija Ardazišvilija u 82. i Šermandina Artmeladzea u 90. minutu.

Selektor Alekdandar Miljenović kazao je da je nakon dva odigrana meča djelimično zadovoljan izdanjem svojih izabranika.

“Igrom i rezultatom prve utakmice upotpunosti smo zadovoljni, dok na danšnjem susretu možemo biti zadovoljni samo onim što je viđeno u prvom poluvremenu. Prije tih utakmica ukazivali smo na veliki broj povrijeđenih igrača i na slabu fizičku pripremljenost, što je došlo do potpunog izražaja na današnjem susretu”, kazao je Miljenović.

On je kazao da je stručni štab imao priliku da kroz dvomeč sa Gruzijom vidi puno pozitivnih, ali i neke negativne stvari.

Crnogorskim omladincima duel sa Gruzijom bila je generalna proba za turnir elitne runde kvalifikacija za Evropsko prvenstvo.

Turnir će biti odigran u Srbiji, a za plasman na šampionat, osim crnogorske i selekcije domaćina, boriće se Francuska i Danska.

Crna Gora će 24. marta u Jagodini igrati sa Francuskom, dok će se dva dana kasnije sastati sa Srbijom u Gorjem Milanovcu.

Nastup na turniru završiće 29. marta duelom sa Danskom u Jagodini.

Plasman na šampionat izboriće samo pobjednici sedam kvalifikacionih grupa.