Volvo kup: Vaterpolisti Crne Gore remizirali sa Hrvatskom

Piše: Ognjen 678 pregleda Dodaj komentar

Vaterpolo reprezentacija Crne Gore u prvom kolu međunarodnog tunira ”Volvo kup” u Budimpešti igrala je neriješeno sa Hrvatskom 7:7.

Hrvatska je povela preko Bukića, naša reprezentacija je preokrenula golovima Popadića i Đurđića, da bi do kraja prve četvrtine Krapić pogodio za izjednačenje. U drugoj dionici po gol na obje strane, najprije Ivovića a onda Macana za 3:3 na poluvremenu.

Vukičević je doveo Hrvate u vođstvo, izjednačio je Ivović, a golovima Bukića i Lozine večerašnji rival ajkula je otišao na plus dva. Do kraja četvrtine Ivović je smanjio na 6:5. Ukropina i Čučković su donijeli preokret a bod Hrvatskoj obezbijedio je Šetka.

U drugom kolu ”ajkule” će u subotu od 20.30h igrati sa Mađarskom.

Crna Gora – Hrvatska 7:7 (2:2, 1:1, 2:3, 1:1  )

Bazen: Tuske Uszoda, Sudije: Robert Horvat (Slovačka), Andras Nemet (Mađarska), Igrač više: Crna Gora 4 (1), Hrvatska 9 (1).

Crna Gora: Kandić, Draško Brguljan, Popadić 1, Kriještorac, Vidović, Đurđić 1, Ukropina, Radović, Ivović 4, Mišić, Čučković 1, Pješivac, Šćepanović, Banićević, Murišić, Mitrović.

Hrvatska: Marcelić, Macan 1, Milaković, Fatović, Zović, Bukić 2, Lozina 1, Vukčević 1, Čagalj, Krapić 1, Šetka 1, Buljubašić, Jelovina.